Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 20.12.2018 19:22:21 

Ponča‚ Dinky Buddy Hardy Horde a Zorgonny Fitmin

 

Archibald Hardy Horde-Bertík

Bertík byl naše první borderka, s ním jsem začal dělat i canicross. Bohužel zemřel poměrně mladý ve věku 8 let. Večer se najedl, spokojeně usnul a ráno se už neprobudil. Níže je text o Bertíkovi, který byl na těchto stránkách jako jeho představení

Tak co bych vám o sobě štěknul....Narodil jsem se 16.2.2004 v Hradci Králové. Kromě mamky se o mě starali ještě Vladana a Bořik Šimkovi, které mám moc rád. Byli jsme 2 kluci a měli jsme 4 ségry. Protože jsem byl největší, říkali mi Obříku. Tak jsme si blbnuli, zlobili jsme mámu, když přijeli nějací lidé a ti se zajímali jen o mě. Také se mi hned zalíbili protože se mě snažili uplatit piškotama. Taky se mi líbili protože sebou měli velkého barevného psa berňáka Bena, který se později stal mým největší kamarádem. Po chvíli však odjeli a já jsem zůstal s mámou. Brácha a ségry postupně někam odcházeli a už se nevraceli. Zůstal jsem jen se ségrou Jenny a s mámou Ange.

Netrvalo ale dlouho a "moji" lidé tu byli znova. Tentokrát jsem cítil, že už i já odjedu. Rozloučil jsem se teda a už jsme jeli směr Zábřeh na Moravě. Tam na mě už čekal Ben, který se ke mě choval moc hezky. Protože už se chýlil večer, šli jsme spát. Moji lidé i Ben se mnou spali na zemi(a ješte asi další 3 týdny:)).

Pomalu jsem se rozkoukal, a potom jsem musel vše pečlivě prozkoumat. Někdy mi dokonce i nadávali..třeba když jsem si hrál s tím kabelem u vleku.

A tak jsem rostl a rostl. Nevěděl jsem proč vždy Ben tak jančí když vidí batoh, ale teď jsem to měl poznat. Jeli jsme někam kde bylo hodně psů a někteří se mi ani trochu nelíbili (a nelíbí se mi dodnes). Potom jsme dlouho někam šli, a na konci už panička vypadala jako by měla každou chvílí umřít. Nevím sice proč, ale dokonce mi nadávala když jsem jí pak přinesl balónek. A od té doby vždy několikrát do roka jdeme tuto cestu které říkají dogtrekking.

Taky jsme s pánečkem začali běhat canicross. Sice jsem za začátku nevěděl moc co mám dělat, ale když běžel páneček tak jsem se snažil běžet taky. Teď už jsem pochopil, že mám běžet co nejrychleji protože to pak vždycky někoho předběhneme a to mám moc rád.

Bohužel v lednu 2007 Ben odešel na psí nebe a tak jsem zůstal sám. Ne však na dlouho asi za 2 měsíce jsme si jeli k mamce pro bráchu-Dinkyho.
Od té doby blbnu s ním a mám ho moc rád

No to by bylo o mě asi všechno. Samozřejmě mám jako každá správná borderka rád jakékoliv hračky se kterými jsem schopný si hrát kdykoli a kdekoli.

Ben - Bernský salašnický pes ( Filípek Valašské Samoty)
Ben nás z našich psů ovlivnil asi nejvíce. Jako malý vyrůstal s Aranem, ale ten po roce umřel a Benovi bylo smutno a tak jsme si koupili Bertíka.Ten byl také s Benem nerozlučný kamarád. S Benem táta začal chodit dogtrekkingy a už jsme u tohoto sportu zůstali. Ben byl první berňák, který trek šel a ušel, i když tomu mnozí nevěřili. Jeho prvním dogtrekkingem byl Strejda Šerák 2003. Bohužel měl Ben velké zdravotní problémy a tak byla rána, když nám v zimě roku 2006 umřel v necelých 5ti letech.

 

Aran - Bernský salašnický pes
Aran vyrůstal a žil odmalička s Benem(fundlák). Byli to velcí kamarádi a sehraná dvojka. K nám se vždycky choval moc pěkně, jen na sestru občas žárlil a sedal na ni. Aran miloval, stejně jako všichni naši psi zimu.

 Zemřel ve věku 8 let.

 
    

   

 Ben - Novofunlandský pes
Ben byl první pes, ketrého jsem zažil. Byl prvním členem rodiny, který mě viděl po příjezdu z porodnice. Dožil se nádherných 12 ti let.
 

Bojar - Mix

Na Bojara si už moc nepamatuju. Byl to černý oříšek asi velikosti borderky. Vím, že se taky dožil vyokého věku.

 

 

TOPlist