Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 11.11.2019 21:53:28 

Ponča‚ Dinky Buddy Hardy Horde a Zorgonny Fitmin

11. 11. 2019 Máme za sebou vrchol letošní sezony, kterým bylo Mistrovství světa 2019, které se uskutčnilo ve Švédsku. Na závod jsem se hdoně těšil, protože fotky z loňského ME na stejném místě vypadaly skvěle. Do Švédska jsm vyrazili už v pondělí, protože nás čekal závod už ve čtvrtek a pátek. Na sever Německa jsme dorazili celkem brzo a tak jsme se ještě stavili u městečka Graal - Müritz u moře na procházku a Cash i táta tak poprvé viděli moře. Cashe čekal ještě další zážitek a sice noc v autě na trajektu, kterou taky zvládl na výbornou. 
 
Švédsko nás nadchlo snad ve všech směrech už po cestě do Nybra. Po příjezdu nás přivítala velká cedule a krásný travnatý stake out. Trať měřila 4,5 km a byla natažená na lyžařských tratích a byla rychlá, bzpečná, členitá. Zkrátka trať hodná MS. První kolo jsme startovali ve čtvrtek kolem půl třetí přiližně v polovině startovního pole v minutových intervalech. Bohužel od rána byl Cash hodně nervózní a i na trati to na něm bylo vidět. I mě se neběželo moc dobře a do toho nás rozhodilo ještě předbíhání, kdy běžec před námi si enchytil psa, který nám překřížil cestu a museli jsme zastavit. Rozbíhat se do kopce nám sebralo spoustu sil i času. V cíli z toho bylo průběžné 6. místo s náskokem jen 0,5 vteřiny na sedmého. Až do jedenáctého místa navíc byli kluci naskládaní v 10 vteřinách. 
 
Druhý den byl o něčem jiném a z mé i Cashovi strany se jednalo o mnohem lepší výkon. Cash krásně šlapal a oproti čtvrtku jsme získali 20 vteřin a s přehledem si udrželi 6. místo a dokonce atakovali místo 5. Škoda, že nám nevyšlo 1. kolo. Každopádně jsme si celý závod neuvěřitelně užili a švédové prostě umí. Moc se nám to líbilo a už se těším na další závody. Cestou zpátky jsme se navíc stavili ještě na procházku po ostrově Öland a pak u přírodního parku Eriksberg, kde to bylo moc pěkný. Celou týdenní dovču jsme si neuvěřitelně užili. Výsledky jsou TADY a fotky ZDE a reportáž z makjsmanmatem.cz je TADY
 
15. 10. 2019 O víkendu jsme se zúčastnili s Cashem našeho druhého společného mistrovství České republiky. Tentokrát s uskutečnilo v Abertamech, kde jsme ještě nikdy závodit nebyli a byl jsem zvědavý jaké závody budou. Bohužel se první nepříjemné překvapení ukázalo hned při příjezdu, kdy měli individuálové vyčleněné místo na totálně rozabahněné ploše a vzhledem k tomu, že jsme jeli pod stan, měl jsem chuť to otočit a jet domů. Naštěstí jsme se upíchli ke spřežením na trávu. 
Závod byl opět dvoudenní a oba dny nás čekala trať o délce přibližně 4,6 km a vedla po loukách v okolí Abertam. Trať byla tím pádem absolutně bezpečná s měkkým povrchem. Část trati ale vedla jen po louce bez cesty a spousta psů měla s tímto značením problémy. Canicross startoval oba dny hromadně. Snažil jsem se co nejdéle udržet Tomáše Jaši, ale bohužel nám to první den vůbec nesedlo a Tomáš nám hodně utekl. Navíc i Cash měl s tratí trošku problémy a nebylo to ono. 
Druhý den jsem se cítil o hodně líp. Sice bylo větší teplo, ale i Cashovi se běželo dobře a Toma jsme se udržel trošku déle a nenechali si naložit takovou kládu. Nakonec z toho tedy bylo 2. místo a titul vícemistra republiky v canicrossu. Na prvního Tomáše Jašu jsme ztratili v součtu 1 minutu a 24 vteřin. Celkové výsledky jsou TADY
 
 
6. 10. 2019 O víkendu jsme vyrazili na západ čech na další podzimní závody. Tentokrát to byl jednodenní závod Annamaet Plasy - cross s ManMatem, který se uskutečnil v okolí městečka Plasy. Trať měřila 6 km a byla moc pěkná - spousta zatáček, těžké výběhy i seběhy - zkrátka hodně slušný technický i fyzický trénink. Naštěstí vyšlo počasí a bylo přibližně 10 stupňů a polojasno - ideální canicrossové počasí. Bohužel se nás tam moc nesešlo a tak jsme běželi navzdory hromadným startům celý závod sami. Nakonec z toho bylo 1. místo s časem 19:10 a posunem traťového rekordu o více než 5 minut. I tak si ale myslím, že se dá traťák stáhnout ještě hodně dolů - přeci jen jsme běželi dost na jistotu aby se nám něco nestalo. Příští týden nás čeká MČR v Abertamech, tak nám držte pěsti :)
 
16. 9. 2019 O víkendu jsme vyrazili na naše oblíbené závody, kterými jsou ManMat Canicross okolo Hradce. Před deseti lety jsem tu začínal s Pončou a před rokem s Cashem a byl jsem zvědavý, kam jsme se za ten rok posunuli. Oba dva dny nás čekaly hromadné starty a ty jsou vždycky tak trochu loterie. Cash si s nimi ale opět poradil mazácky a mohli jsme si jít hned od startu dopředu. Za náma kluci makali naplno, takže jsme se rozhodně nemohli šetřit a museli jsme jít úplně naplno. Po prvním kolem jsme měli náskok 32 vteřin na Michala Poledníka.
 
Druhé kolo se nám podařilo odstartovat úplně stejně a i na trati Cash jel jako stroj a dotáhnul mě až na cílovou čáru absolutně naplno. Oba dva dny jsme zaběhli na vteřinu stejný čas - 12:10 na trati dlouhé 4,4 km jsme vyrovnali nejlepší výkon, jaký jsme na této trati zaběhli s Pončou. Cash mi udělal velkou radost a vypadá to, ž se náš trénink ubírá správným směrem. Tak snad bude úspěšná sezona i pokračovat :) Celkové výsledky jsou TADY
 
29. 8. 2019 Konečně jsme i my odstartovali podzimní část canicrossové sezony. Bylo to na večerním závodě Noční leskros zámeckým parkem v Dobříši. Závod byl moc pěkně nachystaný a docela jsem byl zvědavý jak vše zvládneme. Teplota byla celkem příznivá, ale i tak už toho měl Cash v cíli docela dost. Starty byly intervalové po 15 vteřinách a hned před námi odstartoval náš největší soupeř Dušan Erbs, takže jsme si ho mohli hezky ze zadu hlídat a nemuseli se nikam hnát. Tato taktika se ukázala jako úspěšná a v cíli jsme byli celkově o 9  vteřin přd Dušanem a Merlinem a do sezony jsme odstartovali vítězstvím! Snad se nám bude dařiit i dál, protože se nám podařilo nominovat na MS IFSS, které se uskuteční na konci října ve Švédsku!
 
20. 4. 2019 Nepíše se mi to lehce. Včera odešel za duhový most Ponča. Bylo to rychlé a strašně nečekané. Ještě v úterý běhal, dělal obvyklé blbosti a nic nenasvědčovalo, že vše vezme takto rychlý konec. Byl obrovská osobnost, takže práce s ním nebyla vždycky jednoduchá, ale pokaždé šel do všeho naplno. Miloval závodění - samotného mě překvapily jeho čísla, když jsem si vše napsal vedle sebe. Celkem jsme absolvovali 64 závodů, z kterých jsme si odvezli neuvěřitelných 63 medailí. Celkem to dělá 40 zlatých, 16 stříbrných a 7 bronzových medailí a to včetně závodů MS a ME - takže jsme si medaili neodvezli jen z jedněch závodů za celou jeho kariéru, což je mimořádná bilance!!! Stal se třínásobným mistrem ČR, mistrem Slovenska a Polska. Štafetovým mistrem světa i Evropy, vícemistrem Evropy v canicrossu a druhým vícemistrem světa v canicrossu. Ale hlavně mi byl po celou dobu skvělým kamarádem a nikdy na něj nezapomenu!
 
2. 4. 2019 Konečně je tady jaro! Zimu jsme úspěšně přežili a nepotkala nás ani moc velká zima. Začali jsme s tréninkem a hned se vydali na první jarní závody - první díl seriálu Leskros, který se uskutečnil v Tlučné u Plzně a celkem se nám dařilo. Doběhli jsme na prvním místě a úspěšně tak zahájili jarní část sezony.
 
Hned týden na to jsme vyrazili do Uhříněvsi, kde se v Pesoparku konala Canicrossový jarňák. V Pesoparku jsme závodili už na podzim a závod se nám celkem líbil, navíc to máme téměř za rohem a tak nebylo nad čím přemýšlet. Starty byly intervalové po 15 s a my startovali mezi prvními, na což jsme trošku doplatili. U rybníka v Dubči už jsme totiž byli první a všechny kachny před námi začaly utíkat až když jsme byli 10 metrů od nich - tudíž chtěl jít Cash do vody a celých 400 m, které byly podél rybníka prakticky neběžel a dokonce jsem musel zastavit a znovu startovat. I kvůli tomu jsme doběhli na druhém místě se ztrátou 10s na Michala Poledníka. Aspoň víme, na čem přes léto zapracovat :)
 
19. 1. 2019 O minulém víkendu jsme byli s Cashem na sportovním plesu vyhlášení jako 3. nejlepší sportovci města Zábřeha! Na prvním místě se umístil kapitán české basketbalové reprezentace Pavel Pumprla a na druhém ironmanský triatlonista David Jílek! Hodně slušná společnost a budeme se s Cashem snažit naše výsledky potvrdit i v této sezoně :)
 
20. 12. 2018 Svoje zážitky z MS ICF z Polska jsem sepsal pro web makejsmanmatem.cz a přečíst si ho můžete TADY
 
26. 11. 2018 Máme za sebou naše první společné Mistrovství České republiky. Lotos se uskutečnilo Bělči nad Orlicí, kde jsem už několikrát závodil s Pončou a byl jsem zvědav, jak si budme ve srovnání časů stát. Trať měřila opět 6,3 km a byla to absolutní placka. Protože jsm neměli zdalka tolik naběháno, měl jsem trošku strach abychom to byli schopní v tempu vůbc zaběhnout. Oba dva dny byly starty hromadné po čtyřech a Cash je zvládl bravurně. To mu vydrželo celou trať a přenocovali jsme na 1. místě s náskokem 9 vteřin na Milana Sudka. Druhý den se ještě více ochladilo a Cash opět předvedl bezchybný výkon. Mě se také běželo mnohem líp, než v sobotu a byl z toho čas 17:24, což je zdaleka nejrychlejší čas, která jsem na této trati zaběhl. Cash si tak zaslouženě vyběhal svůj první titul Mistra České republiky v canicrossu a já přidal do sbírky už titul čtvrtý! Radost  mi udělal ale hlavně Cash, který oba dny běžel úžasně bez jediného zaváhání. Na takto dlouhé trati jsem ani nečekal průměrku 21,5 km/h.
 
11. 11. 2018 V sobotu jsme se zúčastnili prvního ročníku Pesparkové výzvy v Uhříněvsi, kam každý týden jezdím na Běžeckou školu Prahy 22. Trať měřila 4,4 km a vedla po polních a lesních cestách v okolí Podleského rybníka. Starty byly intervalové po 15 s a my jsme startovali skoro na konci startovního pole. Prvních 300 m jsme míjeli závodníky, kteří se vraceli do cíle, takže nastalo několik zajímavých situací, ale naštěstí jsme vše zvládnuli. Potom jsme několik závodníků ještě předbíhali a bohužel to Cashe docela rozhodilo a až do cíle pak neběžel úplně podle představ. I tak to ale stačilo naštěstí na 1. místo v kategorii mužů se psy nad 15 kg! Za týden nás čeká už jen MČR v Bělči nad Orlicí, tak nám držte pěsti :)
 
13. 10. 2018 V uplynulých čtrnácti dnech nás čekaly hned dva závody. Tím prvním byl třetí díl Canicross tour s Fitminem v Mladé Bolslavi. Závod se nám nijak extra nepovedl a ukázal nám zase co musíme zlepšit. Nakonec to ale stačilo na 2. místo v kategorii i absolutně a Cash si tam vyběhal další bednu. 
 
Hlavním závodem sezony bylo ale Mistrovství světa ICF v Polsku. Závod se konal ve vesničce Lubieszow, kde jsme už před třemi lety závodili s Pončou a tak jsme věděli do čeho jdeme. První den se měla běžet trasa dlouhá 5,3 km, ale kvůli teplu byla zkrácená na 4,7 km. Startovalo se intervalově po 15 vteřinách a my startovali jako 40. z 58 závodníků. Těsně před námi startovaly největší esa a tak jsme měli koho dohánět. První kolo se nám vydařilo a moc jsme si ho užili. Přenocovali jsme na 7. místě se ztrátou 0,5 vteřiny na 6. francouze a 5 vteřin na 5. nizozemce. 
Druhý den nás čekal hromadný start a ještě více zkrácená trať 3,5 km. Startovalo se ve vlnách po deseti a start se nám moc nepovedl, takže jsme se museli propracovat zezadu. Do cíle jsme v drtivém finiši dorazili na 6. místě s náskokem jen 1 vteřina na nizozemského závodníka. Na první start skvělý výsledek. 
 
Díky našemu výsledku jsme se dostali i do A štafety spolu s Jakubem Rinnem a Tomášem Jašou. I přes krátkou trať (cca 800m) mi Jakub předával na 1. - 2. místě. My jsme i přes drobné problémy na trati předávali Tomášovi s drobným náskokem na 1. místě a Tomáš už pak v dramatickém závodě místo udržel a my se tak stali MISTRY SVĚTA VE ŠTAFETÁCH. Na první sezonu si tak Cash zkusil naprosto elitní závod, kde běželo to nejlepší co v současnosti se psy běhá!

 
27. 9. 2018 Začali jsme závodit! Cash už oslavil první narozeniny v květnu a tak jsem se rozhodl zahájit naši společnou kariéru stejně jako s Pončou na Canicrossu okolo Hradce na naší oblíbené Biřičce. Bohužel bylo poměrně teplé počasí a tak nebyl závod vůbec jednoduchý. Caah mě ale nejvíc překvapil při hromadném startu a předbíhání, což zvládl levou zadní! Nakonec jsme doběhli na prvním místě a Cash tak zahájil svoji kariéru veleúspěšně. 

Hned za 14 dní nás čekalo Ježdění na Valše - mé oblíbené závody se supertěžkou tratí. Navíc se ochladilo a tak to vypadalo na hezký závod. Tentokrát se startovalo intervalově a hned za námi nás naháněl Milan Sudek, který nás tu porazil vloni. Měli jsme tak docela motivaci makat naplno, což se i vyplatilo a doběhli jsme na prvním místě s náskokem na Milana téměř minutu a čtvrt! Cash tak vyhrál oba dva své první závody. Snad se mu bude dařit i dál. Na Valše se Cash navíc potkal se svými sourozenci, kteří zůstali v ČR. Ze sedmi psů jich mělo hned 5 medajli - jsou to pašáci :)
 
 
22. 4. 2018 Naším novým partnerem se stal pro novou sezonu se stal ManMat - výrobce vybavení pro tažné sporty. Věřím, že naše spolupráce bude plodná a bude se nám ve vybavení ManMatu dařit. Moc děkujeme za podporu a spoustu vybavení. Jsem rád, že Cash vystartuje do své závodní kariéry právě s ManMatem. 
 
Včera oslavil Cash 11 měsíců!

 
2. 3. 2018 Cash už má 3/4 roku. AKtuální jeho váha je 35,5 kg, tak uvidíme, kde se nakonec váha zastaví. Zimní měsíce Cash strávil spokojeně na gauči a vůbec nic mu nechybí :) Je neuvěřitelné jak nám roste před očima. 
 
V únoru oslavil Dinky už 11 let!
 
19. 1. 2018 Cash roste jako z vody! Zítra oslaví už 8. měsíců a rozhodně už to není to malé, roztomilé štěňátko, které jsme si dovezli. Dosáhnul už váhy přes 33 kg a je ze svých sourozenců největší. Zatím se ho snažím učit všemožné blbosti abych ho zaměstnal a docela mu to jde. Už se ale nezadržitelně blíží den, kdy začneme zapřahat :) Už aby to bylo!

Ponču už pěkně dorůstá tak jsem zvědavý, kde se to zastaví. Zatím má ale Ponča pořád ještě trochu navrch :)
 
 
15. 12. 2017 Podzim utekl jako voda. S Pončou jsme natrénovali poměrně dost kilometrů, žádný závodní start jsme ale nepřidali. Bernartické Benátky, které jsme měli v plánu byly nakonec zrušeny a v Radíkově byla tak zmrzlá trať, že jsem se rozhodl neriskovat zdraví Ponči i mé a nestartovali jsme.Snad to bude na jaře lepší a Ponča bude stále ve formě!
 
1. 10. 2017 O minulém víkendu jsme zahájili s Pončou naši devátou závodní sezonu. Bylo to na závodě Ježdění na Valše u Michala Chovance a Jany Tomáškové. První kolo nám moc nsedlo a tak byl pocit celkem rozpačitý, ale druhý den už to bylo mnohem lepší, i když byla trať mnohem více rozblácená. Celkem jsme tak doběhli na 2. místě. První byl Milan Sudek s Kozou. Závod jsme si moc užili a bylo vidět, že Ponču závodění pořád ještě baví, i když už není tak rychlý ani silný :) Letos nás čekají ještě Bernartické Benátky a Radíkovský sprint.
 
Cash oslavil 4 měsíce s váhou 19,7 kg, takže už je to velký malý pes :)
20. 8. 2017 Cash oslavil 3 měsíce života. Roste jako z vody a strašně rychle se učí všechno nové. Snad mu to tmpo vydrží a schová si nějakou energii i do zápřahu :)
 
10. 8. 2017 Ponča slaví dnes 9 let!
 
2. 8. 2017 Dlouho očekávaná událost  je tady! V sobotu 22. 7 jsme si přivezli štěňátko evropského saňového psa Cashe! Doufám, že bude Pončovým důsojným nástupcem. Cash pochází ze spojení Lota (Jana Tomášková) a Troy (Patrick Wirz) a má tak švýcarské předky. Doufám, že vyroste do zdraví a že ho běhání bude bavit. 
Zatím pouze zlobí, spí a jí :) Nejvíc si užívá válení v peřinách, to je potom nejhodnější štěně. 
 
Už si stihl o víkendu i zařádit s kluky a moc se mu to líbilo. Ponča ho ignoroval, ale borderky byly jeho. Nejvíc se mu líbila babiččina šeltie, která po naší návštěvě už nemá moc chlupů, protože mu je Cash všechny vytrhal :)
 
 
 
18. 7. 2017 Tata s Dinkym absolvovali už čtrnáctý! ročník dogtrekkingu Stopou strejdy Šeráka a úspěšně. Celá trať měřila cca 100 km a zvládli ji v čase 32 hodin a 46 minut. Dokončili ji jako 8. v kategorii nad 40 let. Táta tak zůstává jediným účastníkem, který absolvoval a došel všech 14 ročníků!
 
31. 5. 2017 Po rekordně dlouhé době se dostávám opět k aktualizaci. Než přejdu k hlavní údálosti, která se stala, shrnu naše jaro. Na jaře se celkem nic zásadního nestalo :-D Vzhledem k tréninkovým výpadkům jsme nebyli snad poprvé ani na jedněch závodech. Z psích akcí jsme se zúčastnili pouze víkendu MakejsManMatem.cz, kde jsme byli jako jedni z instruktorů. V parádní atmosféře jsme si řekli něco o běžeckém tréninku a abecedě, potrénovali se psy a proběhla i večerní zábava. Celá akce se uskutečnila v Červeném Kostelci a tak došlo i na prohlídku firmy ManMat, která byla hlavním sponzorem akce.  Každopádně se jednalo o parádní víkend a až se bude vypisovat další akce tak neváhejte.

 
23. 12. 2016 Poslední závody tohoto roku jsou za námi. Navzdory tomu, že vrcholy sezony už byly a motivace do tréninku tak už trošku chyběla, rozhodl jsem se ukončit letošní sezonu v Radíkově, letos netradičně až druhý adventní víkend. Závody byl opět dvoukolové a bežela se zbrusu nová trať, která měřila cca 4,2 km. Bohužel bylo docela umrzlo a tak byla trať zvlášť v neděli docela umrzlá a klouzavá. 
 
Bohužel letos závod provázely velké zmatky. V sobotu se objevila startovka až 10 min. před prvními  starty a my měli na přípravu pouze 35 minut. Během toho jsem se musel převléknout, rozběhat, roozcvičit, vyvenčit Ponču apod., takže jsem šel na start prakticky nerozhýbaný. Navíc jsem měl ve výsledcích špatný čas. 
Druhý den se zase čekalo nekonečné 4 hodiny na vyhlášení výsledků, takže závod měl letos pořádné kaňky. A jak jsme dopadli? Oba dva dny jsem doběhli na 1. místě s velkým náskokem na druhého, takže sezonu jsme zakončili vítězně. Snad se nám bude dařit na jaře se opět dostat do závodní formy :)
 
15. 11. 2016 Poslední velké závody sezony jsou za námi. I letos to bylo MČR, které bylo opět na Horníku ve Třech Studních. Na závod jsme se docela těšili a hlavně chtěli potvrdit dobré výkony z ME. Čekal nás ale úplně jiný závod, hodně rychlý a byl jsem zvědavý jak nám to poběží. V rychlosti jsme toho totiž letos díky těžké trati na ME moc nenaběhali. Trať tentokrát měřila 5,1 km a vedla po klasické trati s mírným zkrácením na konci. Startovalo se intervalově po 30 s. Po prvním dni jsme drželi 3. místo s velkým náskokem na čtvrtého. Druhý den už pak byl cíl hlavně udržet průměrku nad 21 km/h. To se nám nakonec podařilo a celková průměrka byla 21,2 km/h, což je docela slušné a ostudu jsme neudělali. Navíc jsme si i letos odvezli bronzovou medajli a titul druhých vícemistrů republiky. Na našem, zřejmě posledním, MČR jsme získali medajli podobně jako na všech předchozích, kterých jsme se zúčastnili! Teď už nás čekají jen Mikulášské závody v Radíkově, na začátku prosince.
 
19. 10. 2016 Tak a je to za námi. Největší akce letošního roku, na kterou jsme se dlouho připravovali je za námi. Pořadatelé připravili naprosto famozní akci, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Na závody jsme odjížděli už ve čtvrtek dopoledne a byl jsem pozvaný na oficiální tiskovou konferenci k závodu. Také jsme dostali krásné reprezentační oblečení, které bylo speciálně pro tuto akci vyrobeno.Pak už následovalo obhlížení trati a hlavně odpočinek, který byl před náročnými závody potřeba.
 
Hlavní část závodů odstartovala v pátek večer slavnostním zahájením. V sobotu se pak už konečně začalo závodit. První den nás čekala přibližně 2,5 km trať a intervalové starty po 15 s. Bohužel jsme byli nasazeni až jako předposlední v kategorii a tak jsem čekal spoustu předbíhání, i když nakonec to nebylo tak strašné. Snažili jsme se makat a na trati nás čekaly dva větší výběhy a dva prudké seběhy. Náš celkový čas byl 7:07 - o 5s rychleji než na repre soustředění před měsícem. Stačilo to po prvním dnu na 5. místo se ztrátou na 4. 11s a náskokem na šesté pouhou vteřinu. Navíc nás od sedmého a osmého místa dělilo jen 10s. Bylo tedy o co závodit.
 
Druhý den nás ale čekal hromadný start na dělší 5,3 km dlouhé trati. Trať byla snad nejtěžší, co jsme kdy závodně běželi - zvláště "Velké tatry", se svým 28% stoupáním byly hodně výživné. Tomu samozřejmě odpovídaly i prudké sjezdy. Pořadatelé se rozhodli pustit všech 65 závodníků v kategorii naráz. Byli jsme hodně nervozní jak to zvládneme. Naneštěstí jsme na startu trošku zaspali, ale Ponča ukázal, že je už skutečně zkušený pes. Našel si naprosto neomylně cestu mezi všemi psy před námi a tak jsme už přibližně po kilometru a půl byli opět na nšem pátém místě sami. Před sebou se nám začal přibližovat Antony LeMoigne, který nás porazil před dvěma lety ve Francii. Přibližně 1,5 km před cílem jsme Antonyho přdběhli a šlápli do toho aby se nám podařilo stáhnout ztrátu z 1. dne. Do cíle jsme doběhli v čase 16:22 - o půl minuty rychleji než při soustředění. 
 
Po závodě jsme se rychle vzpamatovali, protože ve tři hodiny nás čekaly ještě štafety, jelikož jsme se dostali do A štafety. Běželi jsme druhý úsek. Po prvním úseku jsme dostali štafetu od Pavla Červenky na 2. místě a během našeho úseku jsme závodníka před námi předběhli a dostali se na 1. místo. Dušan Erbs pak štafetu dotáhl na 1. místě.
 
Celkově máme skvělé pocity. 5. místo v Evropě je skvělý výsledek s ohledem na to, že Ponča patřil k nejstarším psům v celém startovním poli. Na 4. Antonyho jsme nakonec v součtu ztratili 3 vteřiny. Stali jsme se Mistry Evropy ve štafetách a tak to přeci jen cinklo. Ponča běžel skvěle a vytáhl mě na všechny kopce a skvěle si poradil s hromadným startem. Jsem rád, že jsme naši reprezentační kariéru zakončili zlatem. Poděkování patří všem co nám fandili a podporovali nás. V neposlední řadě i pořadatelům za skvělou akci, ale hlavně Pončovi za to, že je jakej je :)
 
 
10. 10. 2016 Už o víkendu nás čeká největší akce letošní sezony - Mistrovství evropy ECF v Novém Městě na Moravě. Naše, zřejmě poslední velké závody, si budeme chtít naplno užít a neudělat české reprezentaci ostudu. Přidávám dvě videopozvánky. Budeme rádi, když nás do Vysočina areny přijedete podpořit!
 
 
 
28. 9. 2016 Během září se nám naplno rozjela nová podzimní sezona. Letos jsme nezávodili v létě, proto bylo první akcí podzimu reprezantační soustředění, při kterém jsme si mohli vyzkoušet tratě, které se pojedou v rámci ME ECF v říjnu. Tratě jsou to velmi fyzicky obtížné a mají několik brutálních seběhů, při kterých půjde hlavně o to nezranit se. 
 
První ostrý start byl ale tradičně na Biřičce na Canicrossu okolo Hradce. Nejdřív si zaběhla Ivča s Dinkym kategorii příchozích, kde svůj první hromadný start zvládli a doběhli na krásném 5. místě. My s Pončou jsme tradičně startovali v kategorii canicross se psy nad 20 kg. Oba hromadné starty jsme zvládli na jedničku a nakonec doběhli na druhém místě za Pavlem Červenkou, na kterého jsme ztartili v součtu 45s. Na Jirku Suchého na 3. místě jsme naběhli 15s. Bohužel bylo první den docela teplo, druhé den se ochladilo a o 7 vteřin jsme vylepšili čas z 1. kola. V součtu to byl náš druhý nejrychlejší ročník, takže v Pončových 8 letech hodně slušný závod. Fotky jsou ZDE
 
Další akcí bylo Ježdění na Valše, který pořádala Jana Tomášková s Michalem Chovancem. Byl to letos už 5. ročník a bohužel byla letos velmi malá účast. V canicrossu mužů startovali pouze 4 závodníci a celkem bylo pouze něco přes 20 startů. Navzdory tomu se jednalo o skvělé rodinné závody s parádní atmosféru. Trať byla moc pěkně nachystaná a měřila 3,9 km. Fyzicky hodně náročá - výběhy, seběhy. První den se nám neběželo moc dobře, avzdory tomu jsme zaběhli o vteřinu rychleji, než druhý den, kdy ale bylo tepleji. Celkově z toho bylo 1. místo s náskokem a druhého Broňu Frydrycha 7 min 18s a průměrnou rychlostí 19,25 km/h. Výsledky jsou TADY a fotky ZDE
 
 
Jaro 2016 Na jaře jsme původně plánovali mnohem více závodů, než nám nakonec vyšlo. Zahájili jsme v Radíkově - velikonočním sprintem pod věží. Tady jsme tradičně vyhráli. Proběhl se zde i Dinky s Ivčou, kteří ve své premiéře doběhli na 8. místě, což je určitě úspěch. Dalším závodem byl Kobeřický sprint, který pořádal Tomáš Mrovec a Mushing team Ostrava. Při tomto závodě bylo bohužel docela teplo a tak Ponča už poslední, přibližně kilometrový kopec netáhnul a tak se náš čas dost zhoršil. Nakonec jsme skončili smolně o vteřinu na druhém místě. 
 
Podzim 2015 Na podzim jsme se tradičn zúčastnili několika závodů. Hned v úvodu sezony jsme opět po roce byli na Horníku na Chicopee canicross cupu, který se nám loni moc líbil a tak nebylo nad čím váhat. Opět bylo krásné počasí a tak 6 etap uteklo jako voda. Podařilo se nám obhájit vítězství a to se v tomto těžkém závodě počítá.
 
Dalším závodem byl Canicross okolo Hradce, kde jsme doběhli na druhém místě, kde jsme nestačili ve velkém teplu na Lukáše Tasslera, oproti loňsku se běželo o dost pomaleji. Hned další víkend jsme jeli na Vysočinu, kde pořádal další oblíbené závody Michal Chovanec s Janou Tomáškovou. Tady už se dařilo o poznání víc a potřetí v řadě jsme zde vyhráli. Bohužel pocitově to stále nebylo ono a zřejmě se dost projevily změny, které nás letos potkali a tak jsme toho zdaleka nenaběhali tolik co by bylo potřeba. 
 
Po dalším měsíci nás čekal zbrusu nový závod, který měl pod taktovkou Ondra Brož a Mushing team Ostrava. Trať vedla po loukách v okolí Bernartic nad Odrou. Byla to absolutní placka, ale zároveň psychicky docela náročná trať, kdy bylo vidět daleko před sebe. Zde se nám povedlo s Pončou vyhrát a hlavně potrénovat na blížící se MČR. 
 
To se konali hned další víkend a uskutečnilo se opět na Horníku ve Třech Studních. Bylo tentokrát hodně našlapané a bohužel nám závod vůbec nesedl. Mě se běželo bídně a Ponča na tom nebyl o moc líp a k konci už netáhl. Takže to stačilo "až" na 3. místo za Dušanem Erbsem a Lukášem Tasslerem. 
 
Sezonu jsme jeli ukončit do polské Kamionky, kde byly vloni nejlepší závody sezony. Ani letos to nebylo jinak. Trať opět parádní, stejně jako organizace. Navíc se letos závod jel jako otevřené mistrovství Polska. Tady se nám poprvé za celou sezonu běželo opravdu dobře a zase jsem poznával jaké to je dobře si zaběhnout. S přehledem jsme vyhráli a stali se tak Mistry Polska. 
 
 
26. 3. 2015 Po dlouhé době opět aktualizace. Od té doby se událo několik akcí. Tou první bylo vyhlášení Kynologa roku 2014, ve kterém jsme se s Pončou umístili opět na druhém místě.
 
Minulý víkend ale hlavně proběhly první jarní závody. Vyrazili jsme opět do Polska - tentokrát do Lubieszowa. Ve startovce nás mužů nakonec bylo 16, což byl na první závody poměrně pěkný počet. Tratě byly nádherné, měkký podklad, radost po nich závodit. Občas sice rychlosti ubíral hluboký písek ale ani to atraktivitě trati neubralo. První den se běžela trať dlouhá 3,6 km a naše průměrka byla 22,97 km/h navzdory tomu, že se nám neběželo moc dobře. 
Druhý den jsme startovali hromadně na trať dlouhou 4,85 km a i v neděli jsme si závod hlídali a od startu kontrolovali 1. místo. Navzdory tomu, že jsme běžli v pohodě jsme dosáhli průměrky 22 km/h. Na druhého v pořadí jsme naběhli v celkovém součtu skoro 8 minut a úspěšně jsme tak zahájili novou sezonu. V závěrečné štafezě jsme pak vyběhli s Kačou Bluchovou a Adélkou Voráčkovou 3. místo. A to jsme běželi v mužské kategorii :)
 
Snad se nám bude dařit i nadále :) Fotky jsou TADY a výsledky ZDE
 
22. 1. 2015 Bylo spuštěno hlasování v anketě Kynolog roku 2014. Podpořit nás, nebo naše kamarády z kategorií Canicross a Mushing můžete ZDE
 
18. 1. 2015 V pátek večer jsem se zúčastnil každoročního Sportovního plesu, kde se vyhlašují nejlepší sportovci města Zábřeha za uplynulý rok. I letos jsme byli s Pončou nominovaní a tak jsem byl zvědavý, jestli obhájíme 3. místo z minulého roku. Nakonec se nám obhájit podařilo a byli jsme vyhlášeni jako třetí nejlepší sportovci města Zábřeha za rok 2014! Díky organizátorům z o.s. Burčáci, že si na nás vzpomněli a Verče Pokorné za doprovod :)
 
6.1.2015 Na webu behejsepsem.cz s námi vyšel rozhovor. Přečíst si ho můžete TADY
 
2. 1. 2015 Úspěšně jsme vstoupili do nového roku. Snad bude stejně úspěšný jako ten předchozí. A protože konec roku je vždy dobrý k bilancování, shrnul bych trošku uplynulou canicrossovou sezonu. Byla to nejúspěšnější sezona, jakou jsme s Pončou zatím zaběhli. Celkem jsme absolvovali 12 závodů s výsledkem 10*1. místo, 2*2 místo. V Polsku jsme si zaběhli rychlostní rekord na 1 kolo (25,61 km/h),stali jsme se mistry Slovenska, mistry České republiky, vícemistry Evropy a štafetovými mistry Evropy. Zúčastnili jsme se spousty akcí, na kterých jsme poznali nové kamarády, nebo si užili společné chvíle s těmi, co jsme je už znali. S Pončou jsme za těch 6 sezon ušli pořádný kus cesty a snad nás bude společné závodění pořád bavit tak jako doteď. 
 
Jako bonus nám včera přišly výsledky antidopingové kontroly, kterou jsem absolvoval ne ME ve Francii. Samozřejmě je výsledek negativní, ale myslím, že to není překvapení :) Do plánovaných akcí jse přidal první termíny závodů na jaro :)
 
 
7. 12. 2014 O víkendu jsem se byl podívat (tentokrát jen s foťákem) v Bernarticích nad Odrou, kde kamarádi z Mushing teamu Ostrava pořádali Mikulášské závody. Na fotky se můžete podívat TADY
 
5. 12. 2014 Vrchol sezony je za námi. Už minulý týden v úterý jsme vyrazili na 1450 km dlouhou cestu do francouzského Lamotte Beuvron, kde se konalo letošní ME IFSS. Hodně jsme se na něj připravovali a tak jsem byl zvědavý jak se s tím popasujeme.

První závod jsme běželi už v pátek kdy jsme spolu s Vaškem Vančurou a Verčou Navrátilovou postavili jedinou českou štafetu. Nakonec startovalo štafet hned 12, což už je pořádný počet. Dal se tedy čekat tuhý boj. Celou štafetu jsme rozbíhali my, canicrossaři. Start se nám povedl a v podstatě jsme si se závodem poradili stylem start-cíl a Vaškovi předávali s více než minutovým náskokem. Vašek i Verča pak náskok ještě navyšovali a dojeli jsme si tak pro titul MISTRŮ EVROPY ve štafetách s více než 3 minutovým náskokem na loňské Mistry světa ze Švýcarska a třetími Nory. Po prvním dnu jsme tak měli medajli a mohli tak do hlavního závodu nastupovat bez nervů.

Hlavní závod nás pak čekal v sobotu a neděli. Obě kola se startovala intervalově. První den jsme vyráželi jako 2. v pořadí a hned za námi pak startoval hlavní favorit závodu - Antony le Moigne z Francie. V sobotu se běželo stejné kolo jako na štafetách - 3,3 km jsme zvládli za 8:47 (průměrná rychlost 24 km/h) Dělali jsme mu tak trošku vodiče a podařilo se nám doběhnout na 2. místě se ztrátou 15 vteřin na Antonyho. Na 3. Cerdica Van de Putta z Belgie jsme měli náskok 10 vteřin. Bylo tedy o co bojovat.
Druhý den se startovalo podle pořadí ze soboty a situace se tak otočila a dělal Antony vodiče nám. Ponča makal naplno celou trať a díky tomu jsme byli o 10 vteřin rychlejší než Antony. V celkovém součtu jsme tak byli sice 2. ale jen o 5 vteřin, takže jsem s výsledkem moc spokojený. Stali jsme se tak VÍCEMISTRY EVROPY V CANICROSSU
Úspěšně jsme tak zakončili zřejmě naši nejúspěšnější sezonu. Fotky jsou TADY
 
18. 11. 2014 Poslední test před ME je za námi. Teprve podruhé v kariéře jsme vyrazili závodit do Polska a vybrali jsme si závod v Mikolowě - Kamionku 202. Závod se konal asi 60 km od Ostravy a celou cestu jsme jeli po dálnici, takže nakonec to byly jedny z nejbližších závodů. První den se kvůli honu běžela zkrácená verze tratě - jen 2 km. Ponča zvládl hromadný start naprosto bravurně a s přehledem jsme po 1. kole vedli. Večer nás pak pořadatelé autobusy převezli na raut do nedalekého ekologického centra, kde jsme se řádně nadlábnuli. Každý pak navíc vyhrál v tombole takže jsem odjížděl s novým steak outem :)
Ráno jsme opět startovali jako 1. kategorie a opět hromadně - tentokrát i s juniory. Čekala nás už celá trať, která měřila 5,4 km - byla opět hodně rychlá a moc pěkná, střídaly se povrchy a člověk se nenudil. Asi v půlce jsme začali předbíhat holky, které startovaly 2 minuty před námi. Do cíle jsme doběhli jako 1. canicrossaři a přidali tak do letošní sbírky další vítězství
Závody v Kamionce byly naprosto parádní - časomíra čipy, raut, nádherné rychlé tratě a hromadu dalšího. Příště Kamionka určitě v našem kalendáři chybět nebude. Fotky jsou TADY. Níže video co vás může potkat v Kamionce na trati závodu :)
 
5. 11. 2014 O víkendu nastal jeden z vrcholů letošní sezony. Bylo jím letošní mistrovství České republiky, které se opět po dvou letech konalo na Horníku, kde jsme letos už dvakrát závodili a tak jsme měli zdejší tratě dokonale proběhané. Trnka team tentokrát připravil trať v délce rovných 6 km, která byla hodně rychlá, ale zároveň i poměrně členitá. V naší kategorii se nakonec sešlo jen 8. závodníků. Bohužel se rozhodli neběžet Jirka Suchý a Michal Ženíšek a tak jsem čkal závod jen s Michalem Vokrouhlíkem, který startoval se Sagátou od Ciprů. 

První den jsme napálili od začátku a postupně nám trošku došlo. I tak se ale průměrka vyšplhala na 21,6 km/h a čas se zastavil na 16:39 Druhý den jsem si už rozvrhnul síly lépe a i Pončovi se běželo o poznání líp. Bylo totiž mnohem větší chladno a už znal trať. I proto jsme nakonec byli rychlejší s průměrkou 21,8 km/h a časem 16:32. A to se mi zdálo, že běžíme docela na pohodu a pomalu :)
Stali jsme se tak po třetí za sebou MISTRY REPUBLIKY V CANICROSSU a završili tak hatrick. Na druhého Františka Říčku jsme naběhli celkem 5 minut a 55 vteřin. Snad nám forma vydrží i do Francie, která se neúprosně blíží. Fotky jsou ZDE a výsledky TADY
 
29. 10. 2014 Měsíc od posledních závodů utekl jako voda. Tentokrát jsme vyrazili až do Spišské nové vsi, kde se konalo Mistrovství Slovenské republiky off snow. Na těchto závodech jsme ještě nebyli, ale od ostatních jsme na ně slyšeli jen chválu. Naše trať měřila 3,3 km a vedla okolo místního letiště. Po deštích byla poměrně hodně rozblácená, což moc rychlým časům nenahrávalo. Oba dva dny se startovalo interavlově po minutě. S časy 8:34 a 8:33 jsme se tak stali s Pončou MISTRY SLOVENSKA V CANICROSSU! Trať nakonec navzdory blátu byla hodně rychlá a tak jsme si zde udělali rychlostní rekord, naše průměrka přesáhla 23,3 km/h.
 
Celý víkend jsme pak zakončili štafetami. Já s Pončou startovali ve štafetě Canicrossu v Brně spolu s Vaškem Vančurou a Verčou Navrátilovou. Společně jsme s přehledem vyhráli a druhou štafetu v pořadí - Mushing teamu Ostrava jsme nadlili více než dvě minuty!. Poděkování patří hlavně skvělé české výpravě, díky níž jsme si závody opravdu užili. Sobotní společná návštěva termálů ve Vrbově spojená s návštěvou u Dučáků, byla bezkonkurenční :) Díky! Fotky jsou TADY
 
23.9.2014 O víkendu jsme  Pončou absolvovali další podzimní závod. Bylo jím už tradiční Ježdění na Valše. Letos se konal už po třetí a opět na něm byla skvělá atmosféra, za což patří Michalovi Chovancovi a Janě Tomáškové velký dík. Navíc se na záodech sešla skvělá parta závodíků. S Pončou jsme si tak připsali další vítězství, kdy jsme běželi oba dny docela v pohodě a zvláště v neděli jsem musel Ponču hodně brzdit, protože trať byla zvlášť v sebězích hodně rozbahněná a nechtěl jsem riskovat zranění :) Druhý doběhl Franta Říčka a třetí Marcel Dučák :) Fotky jsou TADY a kompletní výsledky ZDE. Níže přikládám skvělé video od kamarádů z Canicross teamu Ostrava :) Další závody nás čekají až za měsíc ve Spišské nové vsi.
 
 
16. 9. 2014 O víkendu jsme mohli konečně po dvouleté pauze vyrazit na naše oblíbené závody Canicross okolo Hradce, které se uskutečnily u hradecké Biřičky. Rychlé a bezpečné tratě, bezproblémová organizace a rychlé výsledky. I letos jsme tohle všechno na závodech dostali. Canicross měl starty hromadné oba dva dny. Ponča zvládl vše naprosto bravurně a tak jsme mohli jít závod stylem start-cíl. Ponča šlapal jako hodinky a zaslouží velkou pochvalu. Nakonec jsme oba dva dny zaběhli za čas 12:09 a průměrnou rychlost 22 km/h. Na druhého Michala Ženíška jsme naběhli celkem 2 minuty a 15 vteřin a třetího Jirku Suchého dokonce 3 minuty a 30 vteřin. I když jsme si běželi celkem na pohodu, oproti roku 2011 jsme ubrali na čase 40 vteřin! Fotky jsou TADY a výsledky ZDE
 
9. 9. 2014 Aktualizoval jsem termínovku podzimních závodů o všechny akce na které se chystáme jet. Pro entokrát jsme do termínovky zařadili i jeden závod na Slovensku a v Polsku.
 
26. 8. 2014 O víkendu jsme se zúčastnili s Pončou prvních závodů podzimní části sezony. Byl jím etapový závod Chicopee canicross cup - ve čtyřech dnech se běželo šest etap. Závod se uskutečnil v nám dobře známém prostředí u hotelu Horník a tak jsme se měli na co těšit. Pořadatelé si pro nás připravili na každou etapu jinou trať a tak byla docela zábava. Celkem jsme naběhali 17,3 km. Už od začátku jsme se cítili skvěle a Ponča makal jak hodinky. Proto jsme měli už od 1. etapy náskok, který se nakonec vyšplhal na rovné 4 minuty. Za námi skončil Damjan Žepič ze Slovinska a Tomáš Halada. Potěšující je, že ani jeden den nám neklesla průměrka pod 21 km/h a celková průměrka za 6 etap byla 21,6 km/h :) Fotky jsou TADY
 
 
 
12. 8. 2014 Předvčerejškem oslavil Ponča své 6. narozeniny. Přeju mu, aby ho závodění pořád bavilo tak jak doteď a aby se mnou byl rád :)
 
V meziobdobí mezi aktualizacemi došel táta s Dinkym další ročník dogtrekkingu Stopou strejdy Šeráka a táta jich tak má na kontě už 11. Tím pádem jsou spolu s Peťou Dvořákem jediní, kteří mají zatím všechny ročníky tohoto dogtrekku :)
 
22. 7. 2014 O víkendu se onal poslední závod Nativia challenge v Dobříši. Kvůli tropickým teplotám jsem se ale rozhodl nestartovat a nechat Ponču raději odpočívat. Vyrazil jsem proto do Dobříše jen sám, s foťákem. Kanolo se tam i celkové vyhlášení výsledků. I přesto, že jsme tři závody vyhráli a v jednom byli druzí, celkově jsme se umístili až na třetím místě, protože v Dobříši bylo hodně lidí (počítaly se tři nejlepší výsledky). Na 1. místě se umístil Jirka Suchý a 2. místě Michal Ženíšek. I tak jsme ale s jednotlivými závody spokojeni a snad se do příštího roku bodování nějak upraví. Níže přidávám video z pražské Hvězdy. Fotky jsou TADY
8.7.2014 Kluci mají už 14 dní nového kamaráda. Naše babička od nás totiž k narozeninám dostala štěně šeltie - Gigolo de Divoký sen. Už s klukama pěkně řádí a myslím, že se mají na co těšit :) Stránky CHS Divoký sen jsou TADY
 
 
22. 6. 2014 Dnes jsme vyrazili na čtvrtý závod Nativia Challenge do pražské Hvězdy. Na tomto závodě jsme byli už vloni a tak jsme věděli co nás čeká. Minule nám to moc nevyšlo tak jsem doufal, že to letos bude lepší. Původně jsme do Prahy ani nechtěli, ale protože se počasí umoudřilo a citelně se ochladilo, nakonec jsme se v sobotu večer rozhodli vyrazit. Trať byla dlouhá 4 km a vedla celá oborou kolem letohrádku Hvězda na Bílé hoře. Starty byly intervalové a my startovali až skoro na konec naší kategorie. Čekalo nás tak spousta předbíhání, které ale Ponča docela zvládnul. Bohužel se opět v půlce nějak zasekl a něchtěl dál táhnout takže poslední dva kilometry jsem běžel za svoje a Ponča prostě nechtěl táhnout. I tak se nám ale, pro mě dost překvapivě, podařilo zvítězit v čas 12:06. O dvě vteřiny jsme tak porazili Jirku Suchého a přibližně o půl minuty pak Michala Ženíška. Jarní sezona se nám tak vydařila a celkově máme na kontě  3*1. místo a 1*2. místo :) SNad se nám bude dařit i na podzim. 
 
9. 6. 2014 Super video z Nativie z Brna
 
5. 6. 2014 Fotky z Nativie jsem tentokrát rozdělil do čtyř kategorií podle toho jak se startovalo. Proto jsou tady ženy se psy do 25 kg, ženy se psy nad 25 kg, muži se psy do 25 kg a muži se psy nad 25 kg.
 
2. 6. 2014 O víkendu jsme se zúčastnili dalšího závodu Nativie. Tentokrát jsme to měli téměř na domácím prostředí ŠLP Mendelovy univerzity, v Ořešíně u Brna. Trať závody měřila 4 km a byla naprosto parádní. Členitá, ale přitom i rychlá,dobře upravená. Zkrátka radost na ní běžet. O to větší je škoda, že dorazilo tak málo závodníků. Celkem v naší kategorii tartovalo 11 závodníků. V této konkurenci jsme si vyběhli s Pončou 1. místo. Na druhého Jirku Suchého jsme vyběhli náskok 15 vteřin a na třetího Michala Ženíška minutu. Tímto závodem pro nás skončila jarní sezona a začala příprava na tu podzimní :) Fotky dodám snad do konce týdne.
 
22. 5. 2014 Fotky z Bezděkova jsou ZDE

Skvělou fotku nám v Bezděkově vyfotil Pavel Slezák, moc děkujeme :)
 
19. 5. 2014 V neděli Jsme byli na závodech v Horním Bezděkově. Už jsme zde byli počtvrté, takže jsme věděli, jaká trať nás čeká. Zároveň to bylo tak trošku jubileum, protože jsme tu s Pončou běželi 40. společný závod. Bezděkov se letos běžel jako 2. závod Nativia challenge. Opět se startovalo po 10 vteřinách a protože celý předchozí den a také dopoledne před závodem pršelo, trať byla hodně rozmáčená a byly tak trošku bahenní koupele. Taky ale bylo docela chladno což nám vyhovovalo. Nakonec se nám povedlo obsadit 1. místo v kategorii mužů se psy nad 25 kg a také 1. místo absolutně, kdy jsme se oproti minulému roku zlepšili o 45 vteřin! Zároveň jsme si na této trati udělali osobáček :) Druhý byl 10 vteřin za námi Jirka Suchý a třetí o půl minuty Michal Ženíšek. Fotky budou do zítřka a  výsledky jsou ZDE :)
 
9. 5. 2014 O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili prvního závodu nového seriálu Nativia Challenge, který se uskutečnil v nádherném krkonošském prostředí Rokytnice nad Jizerou. Závod se tudíž dal čekat hodně těžký. A taky že byl. Prudké výběhy a ještě prudší seběhy. Dokonce tak prudké, že se nedaly ani seběhnout a musel jsem je scházet, aby mě Ponča někde nezabil. Bohužel nám pak čas chyběl takže jsme o 2 vteřiny prohráli s Michalem Ženíškem a umístili jsme se tak v kategorii psů nad 25 kg na 2. místě. Třetí byl Tomáš Merta. Fotky ze závodu jsou TADY 
 
 
28. 4. 2014 O víkendu jsme se zúčastnili dlouho očekávaných prvních canicrossových závodů sezony. Byl to první závod Hills cupu, který se uskutečnil na Horníku. Původně měl být závod v Těškově, ale kvůli rozježděným tratím v lese byl přesunut na Horník a byla to skvělá volba. Jednak jsme to měli podstatně blíž a také jsou zde naprosto bezkonkurenční tratě. To se i potvrdilo a Jirkovi Trnkovi patří za přípravu velké poděkování, protože takhle připravenou trať jsem asi ještě nikde neviděl.

První den se běžela dopolední a večerní etapa. Ta dopolední měla 4 km, večerní pak dva. Hromadná start do prvního kola se nám docela povedl a celou trať jsme běželi s Jirkou Suchým. Do cíle jsme ale doběhli 6 vteřin za ním.  Druhé kolo se startovalo intervalově a tak nám sedlo mnohem více. Trať jsme proletěli a stáhli Jirkův náskok, takže jsme nocovali na prvním místě s náskokem 2 vteřin. 
V neděli se dopoledne opět běžela 4km etapa. Bohužel se tentokrát start vůbec nepodařil a asi 100 m po startu jsem musel zastavit a počkat až všichni odběhnout a odstartovat Ponču znovu, protože nechtěl vůbec běžet dopředu. Nakonec se rozběhl a pak už to docela letělo. I když na Jirku jsme nabrali půlminutovou ztrátu, podařilo se nám ji dohnat a do cíle jsme doběhli dvě vteřinky za Jirkou. Nakonec jsme se tedy umístili na 1. místě oba dva :) Fotky budou do konce týdne a výsledky a video jsou TADY. Po hlavním závodě proběhla ještě štafeta ve které jsme se umístili ve složení My + Jiřka Heroutková + Lukáš Čechura na 1. místě :)
P.S. Poprvé jsme běželi za náš nový klub SK Děti severu :)

 
13. 4. 2014 Od minulé aktualizace se událo několik událostí. Tou první bylo vyhlášení Kynologa roku 2013. Bohužel jsme se letos nemohli zúčastnit, ale i tak jsme se umístili v kategorii Canicross na 2. místě. V naší kategorii vyhrál Jirka Suchý. Kompletní výsledky jsou TADY
 

Včera táta s Dinkym absolvovali první závod letošní Horské výzvym, který se uskutečnil v Koutech nad Desnou. Start byl v pátek 23:55 a trasa vedla přes hřeben na Ramzovou, dále na Červenohorské sedlo a přes Ovčárnu zpět do Koutů. Na trati dlouhé 63 kilometrů se umístili na 6. místě s časem 13 hodin a 18 minut :)

První závod Hills cupu, který se měl uskutečnit za 14 dní v Těškově byl přesunut na Horník, takže to budeme mít podstatně blíž :)

 
24. 3. 2014 Delší dobu tu nebyla aktualizace. Celkem nic nového se nestalo. Za tuto dobu jsme bylis Pončou nominováni na Kynologa roku za rok 2013, ale vyhlášení se bohužel letos nezůčastníme, jelikož tento týden odjíždím do zahraničí. 
 
Další důležitou událostí byly canisterapeutické zkoušky, které se uskutečnily tento pátek v Lesnici na farmě Míši Drozdové. Mamka se tam s Gonnym pokusila splnit canisterapeutické zkoušky, které se jim povedlo i úspěšně splnit. Stali se tak certifikovanými canisterapeuty :) Zkoušky dělaly u canisterapeutické organizace Kamarádi otevřených srdcí. Snad se jim bude dařit i dále :)
 
Táta se s Dinkym přihlásili na Horskou výzvu do Jeseníků. Uskuteční se 12.4 a startuje v 0:00 v Koutech nad Desnou. Taky se nám pomalu blíží canicrossová sezona. Už jsme přihlášení na seriál Nativia Challenge. Stránky seriálu jsou TADY. Taky nás čeká první závod Hills cupu v Těškově.
 


2. 1. 2014 Od příští sezony jsme se rozhodli změnit dres a tak budeme v nadcházející sezoně startovat už za nás nový klub - SK Děti Severu. Poděkování patří Dušanu Erbsovi, že nás vůbec v klubu chtěl :) 
 
1. 1. 2014 Na stránkách behejsepsem.cz je možno nalézt propozice na zbrusu nový canicrosový seriál, který se plánuje na jaro 2014. Na canicross.cz jsou pak první informace s termíny závodů letošního Hills cupu!
 
24.12. 2013 Všem našim kamarádům a známým přejeme, aby byl rok 2014 ještě úspěšnější, než ten uplynulý :)
 
5. 12. 2013 O uplynulém víkendu jsme s Pončou zakončili letošní sezonu. Bylo to závodem mistrovství České republiky, které se i letos konalo na závodech v Bělči nad Orlicí. V Bělči nám trať vždycky seděla a tak jsem byl zvědavý jak se bude dařit letos. Bohužel v závodě nestartovall Jirka Suchý, ale i tak jsme chtěli zaběhnout rychlý čas. To se nakonec podařilo nad očekávání. 
 
Trať měřila, stejně jako v minulých letech skoro 6,3 km, což už je na canicross docela dost. První den nás čekal intervalový start a už od startu se nám běželo parádně. Ponča makal a mě se taky běželo dobře. Bohužel mi asi po dvou kilemetrech Ponča tím tahem stáhnul sedák až pod zadek a to vydrželo až do cíle :-D I tak jsme ale zaběhli skvělou průměrku 21,1 km/h. Čas jsme měli o minutu lepší než před rokem. Druhé kolo pak startovalo hromadně. Už od startu jsme ale všem utekli. Tentokrát se mi zdálo, že běžíme výrazně pomaleji. Nakonec byl čas ale pomalejší jen o vteřinu a my si tak s Pončou vyběhli náš druhý titul mistrů republiky, který jsme obhájili  loňska. V celkovém součtu jsme byli o 1 minutu a 45 vteřin rychlejší než před rokem a to už je pořádný kus. Na druhého Honzu Bielika jsme naběhli skoro 4 minuty. Fotky jsou ZDE a výsledky TADY. Video ze závodu ve kerém jsme se objevili i my je TADY. Video pak je i v sekci "videa ze závodů"
 
21. 11. 2013 O minulém víkendu jsme se zúčastnili dlouho očekávaného MS IFSS, které se letos uskutečnilo v Itálii. Bohužel si Ponča těsně před závodem něco udělal a tak byla má účast v ohrožení. Naštěstí se mi podařilo domluvit si u Michala Tobiáška vypůjčení Paldiho, s kterým jsem nakonec i závod absolvoval. V pátek jsme ale zahájili závodem štafet. Start byl hromadný a bylo zajímavé držet psa na startu jednou rukou :)) Štafeta se tentokrát jela systémem canicross-bikejoring-scooter. Ve štafetě jsme peředávali na druhém místě s drobným odstupem za prvním Jirkou Suchým. Nakonec jsme ale skončili třetí kvůli problémům na cyklistickém úseku. Nakonec jsme ani medajle nedostali, protože italové se rozhodli ocenit vždy jen jednu štafetu z každého státu a náš druhý tým dojel druhý. Takže jsme měli smůlu a považuju to za docela hodně nespravedlivé.
 
Hlavní závod se běžel v sobotu a v neděli. Měla se běžet oba dny trať 4,9 km ale kvůli teplu byla první den zkrácena na 2,5 km. To mi do karet moc nenahrálo, rpotože se jednalo o sprint v hlubokém a klouzavém bahně a rotože má Paldi o 10 kilo míň než Ponča, trošku chyběla ta síla, která bymi z toho bláta pomohla. I tak jsme ale byli po prvním dnu šestí s minimálním odstupem na čtvrté. V druhém kole už bahno trošku vyschlo a dalo se mnohem lépe běžet. Nakonec jsme se ve druhém kole posunuli na páté místi s tím, že jsme běželi na úrovni třetího. I tak jsem byl s výsledkem spokojen protože jsme spolu běželi poprvé, nebyli na sebe zvyklí a i tak paldi makal naplno a bez problémů. Velké poděkování tedy patří Paldimu za to, že tak krásně makal a Michalu tobiáškovi za jeho půjčení :) Fotky jsou TADY a kompletní výsledky ZDE

Foto: Magda Didier
 
22. 10. 2013 O víkendu jsme se zúčastnili dalších závodů. Tentokrát jsme poprvé za naši kariéru jeli závodit na Slovensko - do Mošovců. Sešla se nás tam z Česka docela řada a tak byla i zábava :) Závody se konaly v nádherném prostředí slovenské vesničky Mošovce v podhůří Velké fatry. Závod byl opět dvoukolový a trať měřila necelé čtyři kilometry. Vedla po lučních a lesních cestách a byla superrychlá - zřejmě nejrychlejší trať, na které jsme běželi. Oba dva dny se běželo hromadně, ale ani to nám nevadilo. Trať jsme doslova prolétli a doběhli si s Pončou pro 1. místo. Fotky jsou TADY
 
 
23. 9. 2013 O víkendu se uskutečnily další závody. Ty pořádal v Louce u Olešnice.náš kamarád Michal Chovanec a letos už se uskutečnil jeho druhý ročník. I když jsem musel minulý víkend oželet závody v Hradci, tentokrát jsem se i přes zranění na závody vypravil. Kopcovitá, rozmáčená trať měřila 4,2 km a snad už se na naši stranu obrátilo štěstí. Nakonec jsme se umístili na 1. místě s náskokem na 2. Jirku Suchého 2 minuty a 15 vteřin :) Fotky ze závodů jsou na RAJČETI.
 
 
18. 9. 2013 Dloooouho jsme neaktualizovali a za tu dobu se událo hned několik akcí. 

Tou první byl dogtrekking Stopou strejdy Šeráka, kterého se zúčastnil táta, který šel s Dinkym. A protože to byl už 10. ročník a táta šel zatím všechny, bojovali spolu o zisk zlaté plakety. To se jim i podařilo a trasu dokončili v čase 25 hodin a 25 minut na 9. místě v kategorii DTM2. Spolu s tátou získal zlatou plaketu ještě Peťa Dvořák.
 
Druhou akcí byl další závod Hills cupu v Sadské u Nymburka. I tady se běželo jen jedno kolo. Bohužel jsme měli při hromadném startu poměrně velké problémy, kdy byl startovní prostor příliš krátký a tak nám Jirka už na startu hodně utekl. Navíc jsem si ještě zvrtnul kotník a tak bylo po nadějích. Nakonec jsme i tady doběhli na 2. místě s 20 sekundovou ztrátou na Jirku Suchého. Fotky ze Sadské jsou TADY
 
Třetím závodem, na kterém jsme byli bylo finále Hills cupu 2013 v Dobříši - Vlašce. I tady jsme, tentokrát už bez problémů, obsadili 2. místo kdy nás Jirka Suchý porazil jen o pár sekund. Zajímavostí závodu byla noční etapa, která startovala ve 20 hodina  celá se běžela potmě. Výsledky z Dobříše jsou TADY, fotky ZDE.
 
 
27. 6. 2013 O víkendu jsme se zúčastnili dalšího závodu Hills cupu. Byl jím závod na pražské Bílé hoře, v oboře Hvězda. Nutno říct, že jsme tentorkát dopadli "jako na Bílé hoře". Závod se nám vůbec nepovedl a zřejmě se zde sešlo více faktorů, které náš výkon ovlivnili. Tím hlavním byl zřejmě pozdní příjezd, kdy jsme do Prahy dorazili až hodinu před naším startem a nestihli si tak ani projít závodní trať. I tak se nám ale podařilo vydřít 2. místo v naší kategorii i v celkovém hodnocení. Před námi byl pouze Jirka Suchý, který zaběhl parádně a závod se mu opravdu povedl.
Fotky jsou TADY, výsledky ZDE a celkové výsledky Hills cupu po třech závodech TADY. Níže je i video ze závodů. 
 
 
21. 6. 2013 Na stránkách byla delší "státnicová" pauza. Vedra nějak přežíváme a snažíme se nic moc nedělat :) V nicnedělání jsem dopsal článek z Těškova. Je v sekci canicross. V nejbližších dnech přidám i reportáž z Bezděkova.
 
20. 5. 2013 O víkendu jsme se zúčastnili druhého kola letošního Hills cupu. Byl jím závod v Horním Bezděkově. Už jsme zde byli dvakrát, ale ještě se nám zde nepodařilo ani jednou zvítězit. 

Canicross se tentorkát v Bezděkově běžel jen v neděli a v sobotuproběhl závod kol a koloběžek. My dojeli do Bezděkova už v sobotu a večer si zde šli ještě zatrénovat. V sobotu i v neděli panovalo docela teplo a tak jsme se měli na co těšit. Starty tentokrát byly intervalové po pěti sekundách, takže o předbíhání nebyla nouze. Nemohli jsme tak běžet úplně naplno, ale i tak jsme těsně zvítězili. Druhý Jirka Suchý nám šlapal na paty a zaostal jen o 9 sekund. Třetí byl Michal Ženíšek. Kompletní výsledky jsou TADY a fotky ZDE
 
17. 5. 2013 Na webu hafbezobav.cz je s námi rozhovor. Přečíst si ho můžete ZDE

16. 5. 2013 V sobotu oslavil Gonny 1 rok ! 
O tomto víkendu nás pak můžete potkat na závodech Hills cupu v Horním Bezděkově. Více se dozvíte ZDE
 
8. 5. 2013 Fotky z Těškova jsou TADY
 
6. 5. 2013 O víkendu proběhl první závod Hills cupu v Těškově. Závod nahradil moji oblíbenou Plzeň, kde zavřeli kemp a tak museli pořadatelé hledat nové místo. To se jim skvěle podařilo a celý víkend jsme si moc užili. Panovala přijatelná  teplota, která nahrávala dobrým výkonům. Trať byla vedena lesem, místo byly sice na trati kořeny, ale nic hrozného. I tak ale bylo třeba dávat trošku pozor na nohy a nešlo jít uplně naplno. A protože byl Těškov prvním závodem nového Hills cupu, startovali jsme v kategorii canicross muži se psy nad 25 kg.
Celkově nás v kategorii CCM se psy nad 25 startovalo 14, z toho doběhlo 12. V sobotu a v neděli dopoledne se běžela asi 4 kilometrová trať, do které se startovalo hromadně. V sobotu večer pak byla krátká 2 klometrová trať. Na trati jsme se cítili dobře a i starty jsme zvládli bez problémů. Celkově z toho bylo 1. místo s náskokem na druhého Jirku Suchého více než 2 minuty. 

Fotky dodám do středy a výsledky jsou ZDE. Průběžné výsledky Hills cupu po prvním závodě jsou TADY
 
 
15. 4. 2013 O víkendu se měl konat první závod Hills cupu v Maxičkách. Byl ale kvůli sněhu zrušen. Další závod tedy bude 3 - 5. 5 v Těškově u Rokycan :) Stránky Hills cupu jsou na www.behejsepsem.cz
 
19. 3. 2013 V sobotu jsme se opět po roce zúčastnili v Praze vyhlášení výsledků ankety Kynolog roku 2012. S Pončou jsme byli nominováni v kategorii canicrossu a umístili jsme se v ní na 2. místě! První byla zasloužně Martina Štěpánková s Pinkym, kteří se letos stali mistry evropy :)
Kompletní výsledky jsou TADY.

Také byla aktualizována stránka Hills cupu 2013. Jsou zde videopozvánky na závody i propozice s přihláškami :) Pozvánka na Hills cup v Horním Bezděkově je níže :)
 
18. 3. 2013 O víkendu jsme se zúčastnii prvních jarních závodů. Byl to už tradiční Radíkov, který letos moc nevychytal počasí. Byla totiž docela velká zima a v lese byly stále ještě ledové plotny. Občas také byly v lese ledové hroudy a byl docela problém v tom běžet a nic si neudělat. I proto byla v canicrossu mužů účast poměrně nízká a běželi jsme jen tři. Obsadili jsme se Pončou 1. místo s průměrkou kolem 20,5 km/h, kdy jsme běželi jen v klidu, kvůli ledu. I tak jsem si trošku pohnul s nohou, ale naštěstí to není nic vážného. Dokonce jsme se stali třetími nejrychlejšími individuály celého závodu! Ponča si závodění užil a už se těší na Hills cup do Maxiček :)
 
V sobotu nás pak čeká slavnostní vyhlášení Kynologa roku 2012 v pražské Uhříněvsi v Divadle Bolka Polívky :)
Fotky z Radíkova už jsem dal na RAJČE. Článek dodám do konce týdne :)
 
4. 3. 2013 V pátek odstartovalo hlasování v anketě Kynolog roku 2012. V nominaci jsme se, i přes naše podzimní zranění, dostali do nominace. Hlasovat pro nás, a i pro další kamarády z kategoriií mushing a dogtrekking můžete na stránkách ankety ZDE. Zejména v kat. dogtrekking se objevili i další členové našeho klubu - Lucka Matrková a a Miloš Slaměník!
Také byly spuštěny stránky letošního ročníku Hills cupu. Podívat se na ně můžete ZDE
9. 2. 2013 Dinky dnes má 6 let! Přejeme mu všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví a aby ho Gonny s Pončou trošku míň zlobili :)
 
 
8. 2. 2013 Proběhla po dlouhé době větší aktualizace. Do kalendáře jsem řidal první jarní akce které nás čekají. Do Gonnyho sekce jsem napsal jeho krátké představení. 
 
Během zimy jsme pak několikrát vyrzili na hory. Z jedné z výprav jsem dal na rajče fotky a prohlédnout si je můžete TADY. Aktualizoval jsem i album kluci na sněhu o pár novějších fotek. Mrknout se na ně můžete ZDE
 
10. 12. 2012 Konečně se umoudřilo počasí a vykouklo i sluníčko. A díky sněhové nadílce byly i skvělé podmínky pro focení kdy je pobral i náš foťák :-D Fotky můžete vidět TADY
30. 11. 2012 O víkendu se uskutečnilo letošní MČR ve sprintu. To se konalo v Bělči nad Orlicí, kde pořádá MC Metuje závody Hradecký mid a sprint. Každý rok se jedná o velice kvalitní závody a tak jsme se už těšili. Nakonec jsme tyto závody už, i přes Pončovo zranění,  stihnuli. Běžela se trať dlouhá 6,2 km a byla velice rychlá a těžká. První den se na nás podepsala únava z brzkého vstávání ( noc předtím jsem byl v Jeseníku na maturitním plese ) i tréninková pauza. Druhý den se běžel hromaďák a bez nejmenšího problému :) Celý závod jsme si v neděli pohlídali a i když jsme běželi v klidu tak jsme se zlepšili druh den skoro o půl minuty.

Celkově jsme vybojovali náš první titul MISTRŮ ČESKÉ REPUBLIKY!! Po vypuštěné sezoně super výsledek. Fotky jsou třeba TADY a výsledky ZDE
 
13. 11. 2012 Ponča úspěšně ukončil léčení! :) Už zas pilně trénuje a je plný elánu :) Snad už nás nic podobného nepotká. Za odměnu, že nezlobil a u pana doktora nebrečel, dostal Poník novej obojek :) Taky jsem odstranil z kalendáře akce, kterých jsme se kvůli operaci nemohli zúčastnit. Příští víkend nás čeká ještě MČR v Bělči, kam si jedem zazávodit a jsem zvědavý jak nám to po tak dlouhé pauze půjde :)
 
23. 10. 2012 Ponča už má vytažený stehy a rána se mu docela dobře hojí. Jen už nevydrží moc v klidu a chtěl by s klukama už blbnout naplno, i když ještě nemůže :) Fotka níže je z jednoho odpoledne, kdy si marodění vyloženě užíval :)
 
8. 10. 2012 Tak pro nás asi skončila sezona. Ponča ve čtvrtek spolknul balonek. Hned jsme jeli do Brna na kliniku JAGGY, kde byl Ponča ještě v noci operován. Naštěstí všechno dopadlo dobře, ale i tak teď bude muset mít aspoň 3 týdny klidu na zahojení stehů. Od soboty už máme Ponču doma:) Sice už by chtěl zase s klukama blbnout, ale bude si teď muset nějakou dobu počkat :( Velké díky patří klinice Jaggy Brno za vynikající péči a MVDr. Michalu Vlašínovi za samotnou operaci
 
2. 10. 2012 Ve čtvrtek byl u nás na hlídání Šediváček :) Malej borderáček, kterého si pořídila naše kamarádka Verča Pokorná od našeho kamaráda Ladi Černocha :) Šedy je parádní a až povyroste tak si bude s klukama určitě rozumět :)
 
V neděli u nás pak byla na návstěvě Ambra - štěňátko Irského vlkodava. S Gonnym si pořádně zablbnula a i když je o 2 měsíce mladší než on, byli stejně velcí :-D S Gonnym si pořádně zablbnuli a Gonny se už těší až přijede zase na návstěvu :)
 
27. 9. 2012 O víkendu se uskutečnil další závod. Tentokrát to byl závod na Moravě, kde ho pořádal Michal Chovanec s Markétou v Louce u Olešnice. Závod byl pohodový s brutálně těžkou tratí. V canicrossu mužů jsme běželi jen 4 a tak jsem mohl běžet v klidu. Nakonec jsme s Pončou obsadili 1. místo s průměrkou skoro 20, 7 km/ h což bylo na kopcovitou trať hodně :) Fotky jsou TADY, výsledky ZDE a článek je v sekci canicross!
 
Do sekce canicross byl dodán článek z Dobříše a do kalendáře jsem dopsal závody do konce seeony
 
19. 9. 2012 Podzimní mushingová sezona úspěšně zahájena! :) Konečně jsme se s Poníkem dočkali a zahájili tak podzimní canicrossovou sezonu :) Tentokrát jsme zahajovali závody v Dobříši, které se jmenovaly Podbrdské psí závody a navazovaly na loňské závody v Praze:) Na závody už jsme se moc těšili, i když jsme trošku s obavami čekali na hromadné starty, které nás tam měli čekat. Naštěstí vše proběhlo bez problémů :) Nakonec jsme s Pončou proletěli tratí průměrkou 21, 54 km/h, což je na začátek sezony vynikající. V naší kategorii byl 1. Nikolas Imiolczyk, který nám opět nadělil pořádný ranec. My s Pončou jsme byli druzí, hlavn díky skvělému výkonu ve 2. kole :) Třetí byl nakonec Dušan Erbs. Článek dodám do konce týdne a fotky jsou TADY. Kompletní výsledky jsou TU
8. 9. 2012 O minulém víkendu proběhla další velká akce. Byl jím dogtrekking Stezkou vlka, krerý jsme pomáhali Laďovi pořádat a Jitka s Dinkym šli. Trasa byla dlouhá 85 km a vedla po těch nejatraktivnějších místev celých Jesníků. bohužel Jitka s Dinkym odstoupili na 37 km. 
Celý víkend panovalo poměrně špatné počasí a docela hodně pršelo. I tak si to ale myslím všichni užili a dogtrekk se povedl
 
Také se na trek přijel podívat Fitmin team a tak se Gonny opět mohl vidět s maminkou a všemi co znal než přijel k nám :) Fotky jsou TADY
 
22. 8. 2012 Konečně po měsíci aktualizace:) Přes tp vedro člověk neměl vůbec chuť :) Za tu dobu se událo několik věcí. Tou první byl dogtrekking Stopou strejdy Šeráka - už 9. ročník. A protože má táta všechny ročníky, nemohl chybět ani letos. Trasu dlouhou 98 km, která vedla hlavně po Rychlebských horách zvládnuli s Dinkym za  32 hodin a 40 minut a byli 10. v kategorii DTM 2. Samozřejmě s námi byl v basecampu i Gonny a Ponča a tak bylo o zábavu postaráno.
Druhou důležitou událostí byly 4. narozeniny Ponči, které měl 10. 8. Do dalších let mu tak i tady přeju hodně zdraví a aby měl z běhání pořád takovou radost jako do teď :)
Jinak Gony roste jak z vody a kluky pořádně zlobí. V současnosti je samá noha a pořád po klucích lozí a chce je zadávit :-D
Taky nás příští týden čeká dogtrekking Stezkou vlka, kde budeme pomáhat s organizací a Jitka s Dinkym se vypraví i na trať. Fotky ze Šeráka jsou TADY a aktualizované ¨Gonnyho album na rajčeti TADY
 
22. 7. 2012 Gonny pěkně zlobí a řádí. Dává klukům pořádně zabrat :) Fotky z prvních týdnů Gonnyho u nás je TADY
 
 
5. 7. 2012 V úterý do naší smečky přibyl nový člen - Zorgonny Fitmin, kterému budeme říkat Gonny. Je to trikolorní borderka z chovatelské stanice Fitmin ze Žamberka a narodil se 11. 5. 2012. Je to pěkný divoch a nezůstane chvíli v klidu. S klukama si rozumí parádně a s Pončou lítá jako ďas...to bude dvojka :) Časem hodím nějaké fotky i na rajče a dám sem odkaz :)
 

20. 5. 2012
V noci na dnešek odešel na svoji poslední cestu za duhový most Bertík. Je to strašně nečekané, i kvůli tomu že byl zdravý, veselý a bez nejmenšího problému. Večer spokojeně usnul a ráno se už nevzbudil. Bohužel se už ráno nedalo nic dělat. Celou dobu s ním byl Ponča, který ho až do rána zahříval.
Doufám, že s námi byl Bertík spokojený a snad se tam nahoře někde teď prohání s Benem, svým nejlepším kámošem. Bertík měl jen něco málo přes 8 let.
 
9. 5. 2012 O uplynulých víkendech jsme byli opět na závodech. O víkendu 28 - 29.4.2012 to byly závody v Plzni - 2. kolo Hills cupu. Trať byla stejná jako v předchozích letech. Co bylo ale jiné bylo vražedné horko, které panovalo hlavně v sobotu. Taky byla v sobotu v oblasti závodiště naměřená nejvyšší teplota v ČR - 30,6 stupňů. První kolo jsme tak doběhli docela mrtví a na 3. místě. Nutno ovšem říct, že v těsném závěsu za Dušanem na 2. místě. První Nikolas Imiolczyk nám opět utekl o velký kus. Druhé, večerní kolo bylo krátké a tak jsem se na něj docela těšil a chtěl zaútočit. Bohužel sem si asi v polovině trati zvrtnul nohu a tak jsem musel po 2. kole z celkově 2. místa odstoupit :(. I přes zranění se nám ale povedlo Dušana předběhnout....škoda :(
 
Další víkend nás čekaly závody v Horním Bezděkově. Bohužel hlásili opět docela teplo, což se v sobotu dopoledne potvrdilo a podařilo se nám dokonale uvařit a byli jsme rádi, když jsme 40 sekund za Dušanem doběhli :( Takže první kolo se nevyvedlo. Pak ale přišla bouřka a teplota šla dolů. V druhém kole jsme už doběhli s Dušanem a stejně tak i ve třetím kole. Celkově se ale závod běžel dost pomalu a moc s ním spokojený nejsem. Celkově z toho ale je 2. místo
Fotky z Bezděkova jsou TADY a článek přibyde časem :)
 
 
18. 4. 2012 O víkendu jsme se zúčastnili prvního ostrého testu formy v nové sezoně. Tím byl první závod Hills cupu, který se letos konal v Maxičkách. Moc se nám tam líbilo :) Celkově závod dopadl dobře. Celkově jsme se umístili na 2. místě se ztrátou 2:47 na prvvního Nikolase Imiolczyka, který předvedl opět nadpozemský výkon a zaslouženě vyhrál. Já jsem ale s výkonem spokojen, protože vzhledem k podmínkám zaběhnout 21,5 km/h taky není špatný:) Fotky jsou TADY a výsledky ZDE. Článek je v sekci canicorss :)
 
30. 3. 2012 O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili prvních jarních závodů. Byl jím tradiční Radíkov. Celou dobu svítilo slunce a tak bylo i docela teplo. I proto byla trať zkrácena jen na necelé 4 km. Tentokrát jsem startoval jen já s Pončou. V prvním kole jsme běželi na jistotu, ale i tak jsme čas srazili pod 11 minut. Druhý den jsme chtěli být ještě rychlejší, ale bohužel s námi vystartoval cizí pes, který šel po Pončovi a já ho pak musel na trati chytat a předávat majiteli. I proto byl nakonec čas o nějakých 15 s. horší. Celkově I tak se ale jednalo o kvalitní trénink:) Celkově z toho nakonec bylo 1. místo s náskokem na druhého Peťu Brázdu asi 7 minut :) Fotky jsou TADY a článek dodám tento víkend :)
 
4. 3. 2012 O tomto víkendu jsme se v Praze zúčastnili vyhlášení kynologa roku 2011. Akce vypadala hodně slavnostně a moc jsme si ji užili :) Ze známých se mezi oceněnými umístila Lada Richterová s Cat Ballow Hardy Horde:) Mushing dopadl následovně: 1. Místo Roman Habásko, 2. místo: Martina Štěpánková, 3. místo: Pavel Porubský :)
Taky jsem přidal první závody do kalendáře :)
 
24. 2. 2012 Už za týden nás čeká cesta do Prahy a vyhlášení Kynologa roku 2011:) Snad se alespoň někdo z mushingu umístil na předních místech :)
 
16. 2. 2012 Berťa má dnes 8 let!! Taky mu přejeme vše nejlepší :)
9. 2. 2012 Dnes má Dinky 5 let!!! Přejeme mu všechno nejlepší a ať mu je s námi dobře :)
5. 2. 2012 Nic moc nového se u nás neděje. Kluci extrémní mrazy jakž takž přežívají. Taky jsem na rajče přidal fotky ze Šediváčka. Ten se opět povedl, bylo nádherné počasí a kupy sněhu :) Fotky jsou TADY
 
Také stále pokračuje hlasování o kynologa roku 2011. Kdo jste ještě nehlasovali, můžete ZDE
 
23. 1. 2011 Už zítra opět odjíždíme směr Deštné v Orlických horách trošku pomoct s pořádáním Šediváčkova longu - nejdelšího a nejtěžšího závodu u nás. Veškeré informace o závodě i z jeho průběhu budou na stránkách závodu.
 
15. 1. 2011 Dnes bylo spuštěno hlasování v anketě Kynolog roku 2011. V nominaci jsem se objevil i já s Pončou v kategorii mushing a canicross. Hlasovat pro nás můžete TADY.
 
14. 1. 2012 Včera jsem se zúčastnil letošního sportovního plesu. Na tomhle plesu se každoročně vyhlašuje i anketa Sportovec města Zábřeha. Po 3. místě v roce 2009, 2. místě v roce 2010 jsme se tentokrát umístili ve velké konkurenci na    1. místě!! a stali se tak s Pončou nejlepšími sportovci města Zábřeha!!
 
5. 1. 2012. Do nového roku jsme vstoupili poměrně v klidu. Kluci ho strávili spokojeně ve svých kotcích v garáži v autě a o žádném silvestru ani nevěděli :) Taky byly zveřejněny nominace na sportovce města Zábřeha za rok 2011. V nominaci jsme se objevili i my s Pončou. Můžete se na ni podívat TADY. Celé vyhlášení proběhne na sportovním plese 13.1.
 
4. 12. 2011 V Šumperském deníku o nás vyšel článek. Přečíst si ho můžete TADY
 
Taky pro nás už skončila letošní sezona. Bohužel se totiž Ponča zranil a tak jsme museli poslední závod v Bělči oželet. I tak se nám ale sezona nadmíru vydařila. Kompletní seznam našich letošních výsledků můžete najít v sekci naše úspěchy. :)
 
21. 11. 2011 Do sekce canicross jsem přidal články z Německa a z Horníku :)
 
16. 11. 2011 O víkendu jsme se zúčastnili vrcholu celé podzimní sezony, a i dosavadní kariéry. S Pončou jsme se totiž zůčastnili MS IFSS dryland v německém Borkenu. Nejdřív jsme měli startovat v kategorii juniorů, nakonec nás ale přesunuli mezi muže. Moc radost nám to neudělalo ale co už. Nakonec se 1. den běželo 2, 5 km a druhý den 5 km. V kategorii mužů jsme se Poníkem umístili na 3. místě a stali se tak druhými vícemistry světa v canicrossu!!!
 
Také se tam běžel i závod štafet. V něm jsme s Pončou běželi třetí úsek a doběhli jsme na 1. místě a spolu s Dušanem Erbsem a Tomášem Haladou jsme se stali MISTRY SVĚTA V CANICROSSOVÝCH ŠTAFETÁCH
 
Článek bude do zítřka a fotky jsou TADY :) Kompletní výsledky jsou TADY
 
7. 11. 2011 Fotky z Horníku už jsou na RAJČETI
 
31. 10. 2011 O víkendu jsme se zúčastnili letošního MR na suchu, které se konalo opět v areálu hotelu Horník  na vysočině. Běžela se už tradiční trať, dlouhá 5, 4 km a opět byla hodně rychlá. První kolo se nám bohužel vůbec nepodařilo a od samotného startu jsem se trápil. Po 1. kole jsme byli nakonec 3. se ztrátou 7 sekund na prvního Dušana a 5 na druhého Jirku.
Druhý den byl hromadný start. Běželo se skvěle. Bohužel se Jirka v půlce zranil a už jen doklusal. Dotáhnul jsem tak Dušana a držel se za ním až do cíle. Nakonec z toho tedy bylo 2. místo a celková ztráta na Dušana jen 7 sekund. Škoda zkaženého 1. kola, i tak ale titul vícemistrů republiky je nejlepší naše umístění na MR. Fotky a článek budou do konce týdne
 
Taky jsem se konečně dokopal a dal fotky z Polska na RAJČE.
 
 
25. 10. 2011 Do sekce canicross jsem přidal článek z Polska :) Také se na rajčeti objevilo video od Rudy Jánošíka z našeho startu. Podívat se na něj můžete níže a v sekci videa ze závodů nebo vč. dalších Rudových videí TADY
 
19. 10. 2011 O víkendu proběhl jeden z vrcholů letošní sezony. Bylo jím ME ECF 2011, které tentokrát bylo na Hoře sv. Anny v Polsku. Měli jsme to jen asi 140 km a tak jsme jeli až v pátek. Kategorie canicrossu mužů byla tentokrát neuvěřitelně nadupaná a tak jsem si dal cíl skončit do 7. místa. První den se běžel sprint asi na 2 km. Tam jsme zaběhli 3. čas. Druhý den se běžela trať dlouhá asi 4, 5 km a tam už jsme příliš dobře nezaběhli. Celkově to ale stačilo na 4. místo a obhájili jsme tak umístění z minulého roku :)
 
Opět se běžel i závod štafet. V tom jsme tentokrát běželi v týmu ve složení Jirka Suchý, Michal Ženíšek a my. Nakonec jsme po dramatickém závodě zaběhli 3. místo a tak jsme si přeci jen odvezli z Polska medajli. Fotky od Venduly Pekárkové jsou TADY a výsledky ZDE. Článek dodám co nejdříve :)
 
18. 9. 2011 V sobotu jsme se zúčastnili s pončou dalšího závodu. Jmenoval s Šárecké psí závody a konal se v Praze. Bohužel to byl jen jednodenní závod, ale i tak jsme si ho užili. Trať byla dlouhá 5, 2 km a 2, 4 km odpolední. Byla hodně  náročná. První část rychlá a druhá technická. V canicrossu běželo celkem 12 mužů a my jsme doběli na 1. místě, jen 3 sekundy před Jirkou Suchým a to jen díky výkonu z odpoeldní etapy, kdy jsme museli dotahovat 8 sekund ztrátu :) Výborný fotky má Franta Burda TADY
 
Taky jsem do sekce canicross přidal článek z Hradce :) Článek z Prahy dodám snad během příštího týdne :)
 
14. 9. 2011 O víkendu jsme se zúčastnili prvního závodu nové sezony. Byl to Canicross okolo Hradce, kde jsme se Poníkem před 2 roky začínali :) Tentokrát se závod konal jako finále Hills cupu a finálovou disciplínou byl úprávě canicross. Tím pádem byla obrovská konkurence. První a druhé kolo startovalo hromadným startem. Ten se nám povedl a tak jsme vyhráli způsobem START - CÍL. Druhý byl Jirka Suchý a třetí Michal Ženíšek. Moc pěkně jsme si zazávodili a zjistili, že naše forma v nové sezoně není špatná :)
 
Kompletní výsledky jsou TADY a na fotky se můžete podívat ZDE. Článek dodám co nejdříve :)
 
 
4. 9. 2011 Slibovaný článek ze Stezky vlka je v sekci dogtrekking
 
1. 9. 2011  Franta Burda dělá na svých stránkách profily závodníků v mushingu. Své otázky poslal i mě a prohlédnout si je můžete TADY
 
 30. 8. 2011 Stezka vlka 2011 je za námi. Poděkování patří všem účastníkům za vynikající atmosféru a bezproblémový průběh . Já, s tátou a Pončou jsme zabezpečovali kontrolu 4:)
Samotný závod šli i Dinky s Jitkou a Berťa s mámou. Jitka nakonec skončila na 5. místě v kategorii DTW1 a máma bohuže došla bez psa, kterého nám odložila na 77 kilometru. Bertík měl trošku obroušené tlapky, ale už teď je vše zase v pořádku a Ber´ta bez problémů běhá :) Taky máma dostala cenu fair-play.  Celkově zvládly trať dlouhou 105,5 kilometru za 37 hodin a 50 minut
Kompletní výsledky jsou TADY a fotky ZDE. Článek bude do konce týdne. 
 
23. 8. 2011 O víkendu jsme se zůčastnili další akce. Byli jsme totiž pozvaní na oslavu narozenin našeho kamaráda Miloše "Juniora" Slaměníka. Měl už 75 let, ale přesto, byl jako vždy ve formě. Díky patří všem co tam byli za úžasnou atmosféru a pak hlavně Milošovi a celé jeho rodině, že se o nás tak parádně starali. Akce neměla jediný zádrhel a atmosféra byla opravu POHODOVÁ. Na sobotu si pro nás Miloš připravil dogtrekking. Kvůli vedru jsme zvolili jen zkrácenou verzi na 33 kilometrů. Trasa byla parádní a byl s námi na ní i Ponča. Fotky z akce jsou TADY
 
29. 7. 2011  Do sekce dogtrekking byl přidán článek ze Šeráčka.
 
24. 7. 2011 O tomto víkendu se uskutečnil už 8. ročník dogtrekkingu Stopou strejdy Šeráka. Samozřejmě jsme ani letos nemohli chybět. I tentokrát jsme úspěšně dokončili a táta si tak připsal už 8. absolvovaný ročník. Já s Berťou už máme za sebou 3 ročníky, což pro nás znamenalo zisk bronzové plakety :)
 
A jak se šlo? V pátek celý den doslova chcalo a tak to bylo v mokrých botách a v pláštěnce docela " přijemný" :-D Druhý den už nepršelo a i vysvitlo slunce a tak se to docela dalo:) I dkyž rozbité nohy udělaly svoje :) Nakonec jsme dokončili v čase 30 hodin a 5 minut. Byl to hodně tvrdý dogtrekking, ale myslím že jsme si ho užili :)) Kompletní výsledky jsou TADY a pár fotek ZDE. Článek bude do konce týdne :)
 
10. 7. 2011 Pořád se nic neděje :-D Snažíme se nějak přežít vedra :) Teď jsem byl na týden s kamarády ve Slovinsku. Sice to bylo bez psů, ale i tak to bylo naprosto super. Fotky z našeho putování můžete najít TADY
 
 
19. 6. 2011 Nic moc nového se u nás neděje :) Na začátku června jsme měli vyrazit na workshop do Maxiček, ale bohužel kvůli škole jsem to musel oželet. Teď už mám ale po zkouškách a tak snad bude na všechno víc času. Taky jsme už poslali přihlášku na dogtrekking Stopou strejdy Šeráka, kde má táta odchozených zatím všech 7 ročníků
 
21. 5. 2011 Kvůli velkému frmolu, jsem nestihl aktualizaci dříve. Každopádně v Bezděkově bylo parádně a bohužel nám Dušan vrátil porážku z Plzně. Každopádně si ale vítězštví zaslouží, protože byl lepší :) Více informací v sekci naše úspěchy  a hlavně v sekci canicross, kde už je článek :) Fotky jsou TADY
 
11. 5. 2011 Už v pátek vyrážíme na druhý závod Hills cupu do Horního Bezděkova u Kladna. Snad neuděláme ostudu a zase si pěkně zazávodíme a ukončíme tak úspěšně jarní část sezony :) Držte pěsti :)
 
7. 5. 2011 Článek z Plzně je v sekci canicross  a fotky na RAJČETI
 
4. 5. 2011 Tak jsme se úspěšně vrátili z Plzně. Závody byly vydařené, pěkné počasí a přátelská atmosféra :) Zkrátka jsme si první jarní závody pořádně užili :) A jak závod dopadl?
První den se startovalo hromadně na trať dlouhou 4,5 km. Po menších problémech na startu jsme 1. kolo dokončili 10 sekund za Dušanem Erbsem na 2. místě. Večerní etapa byla sprintová a měřila jen 2, 3 km. Startovalo se po intervalech a to nám vyhovuje více. Trať jsme prolétli a dokonce jsme byli o 13 vteřin rychlejší než Dušan s Artušem a tak jsme nocovali na 1. místě :) Duhý den se běželo Gundersenovou metodou, ale startovali jsme jen 2 sekundy před Dušanem. Náskok jsme si hned po startu lehce zvýšili a dokončili tak na 1. místě s celkovým náskokem na Dušana asi 10 sekund. Naše celková průměrka byla 21, 11 KM/h. 
Jitka s Dinkym dokončili v kategorii žen na 3. místě. 
Článek a fotky dodám do konce týdne.
 
 
28. 4. 2011 Zítra odjíždíme na každoroční závody do Plzně. Pohled do předběžné startovky slibuje kvalitní závod a tak se na něj s Pončou hodně těšíme. Taky nás tam čeká výborná, rychlá trať Tak nám držte palce :) Fotka je z minulého roku ze startu štafet :)
 
16. 4. 2011 Týden po Radíkovu jsme byli na každoroční schůzi našeho MK Pohoda :) Tentokrát se konala ta místě někdejšího dogtrekkingu Oderský puchýř, v hotelu Maria skála ve Spálově. Atmosféra byla jak jinak než přátelská a všichni jsme si tuhle akci užili :)
Taky se pomalu blíží hlavní závody jara - v Plzni a Horním Bezděkově a doufám, že se zde ukážeme v dobrém světle a potvrdíme výkony z podzimu :)
 
Do kalendáře akcí nám taky přibyl tréninkový camp a workshop v Maxičkách, který pořadají Sokolíci. Určitě půjde o zajímavou akci na které se bude dát dozvědět hromadu zajímavých informací a vypilovat některé prvky tréninku. Vřele doporučuju všem co to s canicrossem myslí vážně :) Více na stránkách www.canicross.cz
 
28. 3. 2011O víkendu jsme byli na každoročních závodech v Radíkově u Olomouce. Trať byla oproti minule trošku jiná a určitě to byl posun dopředu. Taky jsme se tak moc netopili v bahně tak se běželo docela dobře. První kolo bylo docela teplo, ale druhý už byla teplota ideální :)

V prvním kole jsme zaběhli docela dobře a s náskokem 5 minut na druhého jsme mohli být do rána v pohodě :) Druhý den se běželo jednoduše skvěle a znamenalo to tak zlepšení včerejšího času skoro o minutu a tak jsme ve druhém kole udělali slušnou průměrku 19.5 km/h :)Celkově z toho bylo první místo !Tentokrát závodila i Jitka a Dinky a ve své kategorii CCW taky vyhráli!!

Fotky najdete TADY

23. 3. 2011 O víkendu jedeme na tradiční závody do Radíkova. Snad se nám bude dařit alespoň tak jako při minulých ročnících :) Držte nám palce :)
 
14. 3. 2011 Na slovinském webu memodog je s námi rozhovor o canicrossu. Přečíst si ho můžete TADY
 
11. 3. 2011 Do sekce videa ze závodů jsem dal kompletní klipy k loňskému hills cupu :)
 
7. 3. 2011 Kalendář akcí jsem aktualizoval o jarní závody
 
17. 2. 2011 Včera nám skončil týden oslav. Ponča měl 10. 2 už 2,5 roku! Dinky oslavil 9. 2 5 let a Bertík měl včera už 7. Čas pěkně letí a já našim klukům přeju všechno nejlepší, hodně zdraví, naběhaných kilometrů a ať jsme spolu ještě dlouho :))
 
18. 1. 2011 Kompletní výsledky sportovce Zábřeha najdete TADY
 
16. 1. 2011 V pátek 14. 1. jsme se zúčastnili s Adélkou každoročního Sportovního plesu, na kterém se vyhlašovala anketa      " Sportovec města Zábřeha za rok 2010 " Z minulého roku jsme s Pončou obhajovali 3. místo a tak jsem byl zvědavý na kterém místě se ve finálové desítce umístíme. Nakonec jsme se umístili na 2. místě!! Před námi byla jen mistrině světa v kuželkách Hana Wiedermanová. Na třetím místě byla Radka Štýbnarová ( extrémní triatlon - 3. místo MS BIGMAN )
Docela mi to udělalo radost a snad i nakoplo k dalšímu tréninku:) Nejvíc však patří úspěch Pončovi :)) 2 fotky jsou níže :)
 
12. 1. 2011 Tak jsme úspěšně vstoupili do nového roku. Až doteď jsme si užívali hromady sněhu a jezdili jsme trochu s klukama na běžkách. Bohužel už zas začlo tát a tak u nás hodně zas sníh slezl.
Taky u nás byla párkrát na návštěvě Adélka se sibiřským huskym Bladem. Borderkám se Blade moc nelíbí, ale s Pončou se rychle skamarádil a už spolu běhají po poli jak staří známí:) Příště vezmeme foťák a snad dodám i nějaké fotky :)
Taky nám začaly přibývat první akce do kalendáře :) Další budou brzy přibývat :)
 
25. 12. 2010 Začala nám přicházet velká spousta přání do nového roku a moc za všechny děkujeme :). I my přejeme všem všechno nejlepší, hodně štěstí a zdraví.
 
18. 12. 2010 Do sekce canicross jsem přidal článek z Bělče
 
3. 12. 2010 Fotky z Hradce jsem přidal na RAJČE. Článek oddám zítra večer :)
 
29. 11. 2010 O víkendu jsme zakončili podzimní část canicrossové sezony závody Hradecký mid. Naše kategorie měla celkem asi 7 účastníků. S Pončou jsme, po tvrdém boji s Dušanem Erbsem, vybojovali 1. místo a zakončili tak úspěšnou podzimní sezonu. Dušana jsme porazili úplně poprvé a chtěl bych mu moc poděkovat za super závod :). Celkem na nás za obě kola nabral ztrátu 23 sekund. I přes sněhovo - ledové podmínky jsme průměrku vytáhli skoro na 21 km/h.
Fotky a článek budou během tohoto týdne :)
 
22. 11. 2010 Přesně před 2 lety do naší smečky přibyl Ponča!!!
 
18. 11. 2010 Článek z Radíkova je v sekci canicross.
V prosincovém čísle časopisu Pes přítel člověka vyšel můj článek o ME v Belgii, tak si můžete počíst :-)
 
17. 11. 2010 Na rajče jsem přidal fotky z Radíkova:-) Jsou TADY
 
15. 11. 2010 O víkendu jsme se zůčastnili dalších Radíkovských závodů. Vzhledem k dešťům se dalo očekávat pěkné bahno a na trati ho toky bylo víc než dost. Trať měla měřit 6 kilometrů, ale nakonec se z ní vyklubalo 7, 8 KM. Ponča to ale zvládnul bez problému. Zvlášť druhý den, kdy jsme se snažili srazit náš otřesný čas z 1. kola trochu dolů. Nakonec jsme se zlepšili o 1 minutu a 40 vteřin. Celkově jsme se umístili na 1. místě s náskokem 15 minut na druhého Milana Gébra od nás ze Zábřeha. Taky běžela Jitka s Dinkym a protože všechny soupeřky odstoupily, taky doběhli na 1. místě :-) Fotky a článek budou co nejdříve jak dorazím z Brna domů :-)
 
6. 11. 2010 Do sekce canicross jsem přidal článek z Horníku
 
1. 11. 2010 O víkendu jsme opět po roce byli na závodech na Horníku. I tentokrát se závod jel jako MČR a tak byla konkurence velká. Celkem nás vystartovalo 7 a všichni výborní závodníci s ESP. Favority byli Dušan Erbs a Jirka Suchý, kteří se měli poprat o prvenství. První den se startovalo hromadne, což nám moc nevyhovovalo, ale překvapivě byl start docela v pohodě, ale kvůli menším šarvátkám kousek po startu nám Jirka s Dušanem nám hned odskočili. Ale docela rychle jsme se s Poníkem propracovali dopředu a po kilometru už jsem běžel za Jirkou. Dušan nám kousek utekl a už jsme ho nedohnali. Po 1. kole jsme ztráceli na 1. místo 20 vteřin a na 2. místo 7.
 
Druhý den se startovalo Gundersenem. Za námi byla více než minutová díra a tak jsme se jen soustředili na soupeře před námi. Jirku jsme dohnali zhruba na stejném místě jako v sobotu a chytli se za něj. Běžel parádně a tak jsme sice běželui stejně rychle jako o, ale předběhnout jsme ho už nedokázali. I tak to byl nádhený závod a klukům za něj děkujeme:-)
Nakonec jsme bronz z minulého roku obhájili. Na 1. místo Dušana Erbse jsme ztráceli jen 7 sekund a na 2. Jirku Suchého jen 6 desetin. S naším výkonem jsem spokojený a závodu dáváme 1* :)
Fotky jsou TADY a článek bude do konce týdne.
 
17. 10. 2010 Na RAJČE jsem  přidal fotky z Belgie
 
12. 10. 2010 Do sekce videa ze závodů jsem přidal video ze štafet z Belgie a do sekce canicross jsem přidal trošku delší  článek. Zatím bohužel bez fotek, které doplním během soboty :-)
 
11. 10. 2010 Letošní ME ECF je za námi. V Belgii bylo nádherné počasí a tak jsme si letošní šampionát užívali. Měl to pro nás být nejdůležitější závod sezony a tak jsem byl zvědavý, jak se s evropskou špičkou popasujem.
 
 První den se běžela krátká trať ( asi 3,5 km ) a startovalo se na ni hromadně. Při bezmála 60 běžcích na startu to bylo docela maso. Ponča opět blbnul, ale tentokrát se dal udržet. I tak jsme ale raději vyběhli až z druhé řady a tak nám hned na začátek uteklo čelo a my se museli zařadit do chumlu. Bohužel Ponča v chumlu nerad běží a tak než se to rozběhlo trochu zlobil. Pak se chytl a do cíle na vrcholu sjezdovky jsme doběhli na 7. místě, ale protože Damian Witkowski dostal minutu penalizaci, přenocovali jsme na 6. místě.
 
Druhý den nás čekal gundersen, který nám vždycky vyhovoval. 18 sekund před námi startoval Kilian Hubert a Mateusz Brylewski z Polska. Moc sem nepočítal, že je doběhnem a tak naším cílem bylo udržet 6. místo. 8. sekund za námi totiž startoval Tim Ellis z Anglie. Vystartovali jsme opět s menšími problémy, ale tentokrát za to Ponča zabral už od začátku a už po kilometru jsme předbíhali Kiliana.Za další kilometr jsme se už dostali na 4. místo a v hlavně se mi už honilo ho jen udržet. Asi to tak chtěl i Ponča protože nepolevil a odtáhl to až do cíle. Celkově jsme se na ME 2010 umístili na 4. místě hned za Jirkou Suchým!!
 
Ve 3 hodiny, ale nastal vrchol šampionátu - mezinárodní štafety. Tu naši rozbíhal Jirka Suchý a Bajča, předali Vláďovi Šáfrovi a Šňůře a my jsme finišovali. Jirka to výborně rozběhl a všem ukázal, jak se má běhat z kopce. Vláďa náskok ještě zvýšil a na nás byla ta odpovědnost to nepokazit. Start byl tentokrát bez problému. A protože cíl byl nahoře na sjezdovce, čekala nás celá trať do kopce. I když nás ke konci vítěz kategorie CCM, Sebastien Speheler z Francie, stahoval, vedení jsme udrželi a stali se tak spolu s Jirkou Suchým a Vláďou Šáfrem mistry evropy ve štafetách. Kluci odvedli výbornou práci a patří jim za to dík:-)
 
Fotky i článek budou nejpozději o víkendu, až se vrátím z Brna. :-)
 
4. 10. 2010 Přípravy na další závody sezony vrcholí. Jedná se o největší závod sezony a sice Mistrovství Evropy ECF, které letos pořádá Belgie. Do Baraque de fraiture v Belgii to máme přeci jen kus a tak vyjedeme už ve středu odpoledne. Doufáme, že neuděláme při svém prvním evropském startu mezi muži ostudu a závod se nám podaří. První den se bude startovat hromadně na krátkou trať a v neděli nás čeká gundersen na 5,5 kilometru. Celkem je v naší kategorii přes 60 přihlášených a nechybí snad nikdo z evropské canicrossové špičky. Držte nám palce :-)
 
Fotka je z minulého ME z Maďarska, kde jsme ještě startovali mezi juniory
 
17. 9. 2010 Do sekce videa ze závodů jsem přidal video z Děčína. Taky jsem dopsal článek z Děčína. Je v sekci canicross.

13. 9. 2010 Další závody, tentokrát až v Děčíně, jsou za námi. Celý víkend nám přálo počasí i když na závodění bylo přece jen teplo. A protože se tenhle závod běžel v rámci Hills cupu canicross tak konkurence byla obrovská. Celkem se na start 1. kola postavilo 31 závodníků.

První den byl hromadný start. Při tomhle počtu to bylo docela maso. Ponča se totálně vybláznil a asi 10 metrů po startu se zamotal takže jsme museli zastavit a rozmotat se. Zatím jsme se propadli na poslední místo a vzhledem k trati jsme mohli začít předbíhat až po několika set metrech. Bohužel Ponča moc dobře neběžel a dělal dost blbosti. Do cíle jsme doběhli po 1. kole na 8. místě, což nebylo sice nejhorší vzhledem ke startu, ale zdaleka to nesplňovalo mé očekávání. První kolo bylo zklamání.

Druhé kolo se běželo v osbotu ve 20:30. Doufal jsme, že se Ponča vyblbnul dopoledne a už to bude bez problémů. Tentokrát už se nám běželo oboum parádně a tak jsme zaběhli 3. nejlepší čas a posunuli se tak na 6. místo.

Třetí etapa se startovala "gundersenem". Před sebou jsme měli 15 sekund Martinu Štěpánkovou a 30 sekund Vláďu Šáfra. Za námi 6 sekund startoval Michal Schwoma. Po bezchybném výkonu jsme předběli Martinu a dohnali Vláďu. S tím jsme i doběhli do cíle a nakonec byl o 3 desetiny rychlejší. I třetí etapu sjme zaběhli ve 3. nejrychejším čase

Celkem jsme se umístili na 5. místě se ztrátou na 4. Vláďu Šáfra 3 desetiny. Vyhrál Jirka suchý těsně před Dušanem Erbsem. V neděli proběhl ještě doplňový závod do vrchu " Up hill ". Tam jsme si trošku spravili chuť a doběhli na 3. místě. I tady běželo hodně lidí - 29.

Fotky jsou TADY a článek bude do konce týdne

 

 

9. 9. 2010 Přidána nová sekce "videa ze závodů". Jsou tam videa ze závodů na kterých jsme byli. Nejnovější je z Hradce. Už zítra odjíždíme do Děčína, kde se v rámci Hills cupu poběží canicross, takže konkurence bude velká :-)Držte nám palce :-)

7. 9. 2010 Do sekce canicross přidán článek z Hradce. Teď už se jen připravit na závody do Děčína kam odjíždíme už v pátek :)

6. 9. 2010 Tak první závody sezony jsou za námi :-) Byly to závody s podařeným počasím a s tvrdou mezinárodní konkurencí. Celkem se na hromadný start 1. kola postavilo 21 závodníků. O tlačenice nebyla nouze. Tentokrát jsem si jim ale vyhnuli. Celkově jsme s Poníkem doběhli na 3. místě. Na děleném prvním místě byl Vláďa Šáfr a Damian Witkowski, kteří doběhli v úplně stejném čase. Na tyto závodníky jsme ztratili 1,9 sekundy a na 4. míst jsme měli náskok 44 vteřin. Celkově se nám závody líbily a určitě je za rok nevynecháme :-) Fotky jsou TADY a článek dodám snad zítra.

3. 9. 2010 Už zítra jedeme na první canicrossové závody nové sezony. Bude to do Hradce Králové, kde se poběží druhá část Hills cupu. My ale klasicky poběžíme canicross. V Hradci jsou výborné tratě, na kterých jsme minulý rok s Pončou začínali. Doufám, že se nám bude dařit tak jako minulý rok, ale vzhledem k tomu, že je 18 přihlášených to bude těžké :-) Držte nám palce :-) Fotka dole je z minulého roku.

 

31. 8. 2010 Fotky ze Stezky vlka jsou na RAJČETI

30. 8. 2010 Tak letošní Stezka vlka je za námi. Doufáme, že se všem líbila, i když podle ohlasů byla hodně těžká a řadí se letos k nejtěžším trekům:-) Nezbývá než poděkovat všem dogtrekkařům za pohodovou a kamarádskou atmosféru. Naše fotky hodím na rajče zítra :-)

26. 8. 2010 Dnes odjíždíme do Loučné na dogtrekking Stezkou vlka. Tentokrát ale nikdo z nás nepůjde a budeme Laďovi pomáhat jako pořadatelé :-) Pár fotek z trasování je TADY. Doufáme, že se všem bude líbit:-) 

10. 8. 2010 Ponča má dneska 2 roky!!! Do dalšího roku mu přeju všechno nejlepší, ať mu to pořád tak dobře běhá a ať se má u nás dobře :-)

3. 8. 2010 Afy a Jenny mají nové stránky. Nově je najdete TADY

31. 7. 2010 Do sekce dogtrekkiing přidán článek ze Šeráka a na RAJČE jsme přidal fotky z návštěvy Afy

28. 7. 2010 Pozvánka na dogtrekking Stezkou vlka

26. 7. 2010 O víkendu jsme byli na 7. ročníku dogtreku Stopou strejdy Šeráka. Celkem trať měřila 81, 5 kilometrů. Byla zkrácena kvůli velkému vedru, které bylo v předchozích dnech. Nakonec počasí docela vyšlo a tak v pátek nebylo ani moc vedro. V pátek kolem půlnoci ale začala silná bouřka, a i když jsme vyšli z bivaku na Paprsku až ráno, déšť nás provázel až do cíle. Trasa nakonec vedla z Lipové přes Šerák, Brannou, Stříbrnice, Králičák, Paprsek, Smrk a zpátky do Lipové. Náš celkový čas byl 26:06 a táta si tak mohl připsat už 6. dokončený ročník :-) Pár fotek je na RAJČETI. Článek dodám co nejdříve během tohoto týdne.

21.7.2010 Tento týden hlídáme Ivance fenku Afy.Afy je malá kříženka, kterou si Ivanka vzala teprve před nedávnem z útulku. Na to jak je malá, tak si nejvíc hraje asi s Poníkem, kterej je na ni moc opatrnej :-). Ukázka fotek je níže.

Zítra odjíždíme na dogtrekking Stopou strejdy Šeráka :-). Já půjdu s Bertíkem a táta s Dinkym. Ponča b ude s Afy čekat s mámou doma :-)

12. 7. 2010 Tak opět po dlouhé době aktualizace. V poslední době jsme vyrazili jen na pár výletů do okolí a hlavně ve vedrech chodíme několikrát denně kluky vykoupat do Sázavy. Pár fotek jsem dal na RAJČE.

Dneska k nám přijela na návštěvu Ivanka a Afya. Ivča má Afy teprve pár týdnů a je to malý roztomilý štěňátko :-) Fotky z dnešní návštěvy jsou ve stejné složce jako z koupání :-). Asi se s námi byla seznámit, protože u nás bude příští týden bydlet. S kluky to bylo úplně v pohodě a hned se skamarádily...jen Poník na ni byl moc velkej ale když si k ní lehl tak to bylo dobrý :-)

Tay se nám blíží dogtrekking Stopou strejdy Šeráka. Vzhledem k vedrům se modlím, aby se ochladilo, jinak nás čeká noční trek. Snad stihnu nějaké aktualizace příští týden a budu psát jak se u nás má Afy:-)

10. 6. 2010 Odeslali jsme přihlášky na kultovní dogtrekking Stopou strejdy Šeráka, který se letos koná už posedmé. Táta je s Peťou Dvořákem jediný kdo šel a ušel všechny dosavadní ročníky. Tak snad šňůru nepřetrhnem. Táta půjde s Dinkym a já s Bertíkem :-).

8. 6. 2010 Dnes mi přišel mail od Hanky Grundmanové ( CHS - Mirus Lumen), která má volné ještě jedno štěňátko borderky. Jde o kluka, a jako každá borderka bude vhodný téměř na všechny psí sporty i jako společník do nepohody. Více se dozvíte na stránkách Hanky a Cranberry nebo můžete napsat přímo Hance na mail. Kluk se jmenuje Ave a jeho fotka je dole:-)

8. 6. 2010 Tak kvůli mumraji, který jsem poslední dobou měl jsem tak trošku kašlal na aktualizace. Teď už to je lepší a tak tu budou novinky častěji:-)

3. 5. 2010 O víkendu jsme byli na prvním závodu Hills cupu v Plzni. Běžely se celkem 3 etapy. 2 měřily 4,5 kilometru a večerní sprintová etapa měla 2,3 kilometru. Celkem nás startovalo 11, ale bohužel po prvním kole si Dušan Erbs zvrtnul nohu a ze závodu odstoupil. Kvůli tomu jsme se posunuli na první místo, které jsme si už s přehledem udrželi. Před druhým Mateuszem Brylewskym z Polska jsme měli po třech kolech náskok 4 minuty a 30 sekund.

V neděli proběhl ještě doplňkový závod štafet který jsme taky běželi. Vybíhali canicrossaři, předali bikařům a štafetu uzavírali koloběžky. Já jsme byl ve štafetě s Lubou Šrámkem a Vlastou Keltnerem. Ve tvrdé konkurenci jsme obsadili výborné 4. místo z 15 štafet. Všem ale patří poděkování za parádní zážitek plný emocí.

Jitka s Dinkym startovali v CCW a obsadili 3. místo. Celkové výsledky jsou ke stažení TADY. Pár fotek je na RAJČETI

Do sekce CANICROSS byl přidán článek z Plzně

12. 4. 2010 O víkendu se máma s Jitkou zůčastnili prvního letošního dogtrekkingu. Byl jím druhý ročník Chřibského dogtrekkingu, který pořádali Zrníci. Trek se jim moc líbil. První den prý bylo teplo a druhý zas celý propršel. Máma s Bertíkem byli na 6. místě v kategorii DTW2 a Jitka s Dinkym na 18. místě v kategorii DTW1. Trať měřila celkem 85, 5 KM. Článek se tu objeví během tohoto týdne Fotky jsou TADY

4. 4. 2010 Včera u nás byla na návštěvě Ivanka a Jenny. Kluci měli z Jennynky velkou radost a líbila se hlavně Pončovi. Ponča se moc ale nelíbil jí. Ale přece jenom se nám podařilo udělat společnou fotku.

Dneska jsme klukům vytahovali první klíšťata

1. 4. 2010 Do sekce canicross jsem přidal článek z Radíkova. A protože nám přišlo líto trénovat na jaře jen na 1 závod, zůčastníme se ještě závodů v Plzni, který bude  30. 4 - 2. 5

29. 3. 2010 Dneska jsme se byli podívat v Brně v galerii Vaňkovka na Křest knihy, našeho kamaráda Monteho, Krajina s vlky. Křest se nám moc líbil a jsme rádi, že jsm u toho mohli být. A spolu s námi i další kamarádi ( Vláďa Urbášek, Laďa Černoch, Fabiánkovi, Michal Páral) Snad jsem na nikoho nezapomněl. Knihu Křtil Bolek Polívka a křtu se účastnila i ochočená vlčice. Mohli jsme si tak poprvé v životě pohladit vlka:-)Pár fotek je TADY

28. 3. 2010 Dnes jsme se vrátili z prvních jarních závodů. Byl jím Sprint pod věží, který se konal místo tradičního Cakova. Trať byla hodně rozblácená a podle mého názoru byla v Cakově lepší. Ale i tak se nám běželo docela dobře a to hlavně druhý den. Trať měřila cca 6,5 kilometrů (podle GPS) a byla docela hodně členitá.

První den jsem se hodně bál průběhu po louce, na které jsem si myslel, že Poník nebude vědět kam běžet. Zvládl to ale na 1 ale bohužel jsme dost přepálili začátek a dlouhá trať nás trochu zmohla. I tak jsme ale zaběhli druhý nejrychlejší čas kratší verze tratě ( pro canicrossy, a koloběžky)

Druhý den jsme vypálili jako rakety a tempo nám vydrželo. Poník táhnul od začátku až do konce a dokonce i já jsem měl dost sil a tak jsme si čas vylepšili o cca 1,5 minuty a zaběhli nejrychlejší čas kratší verze tratě. Dokonce i Jirka Strnad na koloběžce se 2 psy měl o 24 sekund horší čas. Nutno přiznat, že to mohlo být způsobeno hodně blátivou tratí ve které se špatně jelo.

Celkově jsme s Poníkem obsadili 1. místo s náskokem na druhého Jakuba Jurčagu 11 minut a 40 sekund. Jitka s Dinkym byli na 2. místě s náskokem na 3. 11 minut. Více v sekci výsledky Fotky jsou už teď TADY a článek přidám co nejdříve.

 

 

8. 3. 2010 Tak delší dobu jsme neaktualizovaliNic moc nového se u nás neděje a kluci si užívají posledního sněhu. Začínáme se chystat na první letošní závody. Bude jím tradiční "Cakov", který se letos bude konat v Radíkově u Olomouce. Doufáme, že to bude stát za to

O víkendu jsme se zůčastnili členské schůze našeho Musher's klubu Pohoda, která se konala v Hustopečích. Prošli jsme si část tratě Hustopečské pětky a jelikož se sešla dobrá parta bylo pořád veselo. Fotky jsou TADY.

16. 2. 2010 Bertík má dnes 6 let!!!

13. 2. 2010 Naše stránky dnes fungují 2 roky.Za tu dobu jsme zaznamenali 9700 přístupů a přes 27 000 zobrazeni:-)

9. 2. 2010 Dinky má dnes 3 roky!!!

6. 2. 2010 Šedivák proběhl celkem bez problémů a po jeho návratu s Poníkem pokračujeme v tréninku.

Dnešek sjme strávili s klukama u babičky v Rovensku a udělali pár fotek. Aktualizoval jsem o ně album a najdete ho TADY. Jinak se nic moc nového u nás neděje

24. 1. 2010 Včera jsme s sebou vzali na trénink foťák a tak nás táta vyfotil v akci.

V úterý večer odjíždíme, již tradičně, pomáhat na Šediváčkův long 2010. Tentokrát je docela dost sněhu, tak doufáme, že se pojede celá, nezkrácená verze - 222 kilometrů. Snad vše proběhne bez problémů. Stránky Šediváčka jsou www.czechlongtrail.com

17. 1. 2009 Tak náš trénink úspěšně pokračuje.

Stala se ale další důležitá událost. V pátek jsem se zůčastnil Sportovního plesu, an kterém se vylašovala anketa o Nejlepší sporotvce města Zábřeha pro rok 2009. S Pončou jsme se v tvrdé konkurenci umístili na vynikajícím TŘETÍM místě a připsali si tak další důležitý úspěch. Udělalo nám to obrovskou radost a moc nás to překvapilo. Jen to, že si na nás někdo vzpomněl mi udělalo radostTakže  poděkování patří hlavně Poníkovi, který se o ocenění zasloužil velkou měrou. Na druhém místě skončila plachtařka Pavlína Horáčková(moje učitelka z fyziky) a vyhrál Vít Nosálek, který vyhrál ME v autokrosu.

Na stránkách Šumperského deníku je článek z vyhlašování, několik fotek a také video. Je to TADY

Nejlepší sportovci města Zábřehu za rok 2009

1. Vít Nosálek (1987)

Mistr Evropy v autokrosu divize D 3A, mistr České republiky

2. Pavlína Horáčková (1965)

Stříbro na mistrovství světa v plachtění družstev žen, třetí na mistrovství ČR

3. Petr Fochler (1991)

Stříbro na mistrovství Evropy v canicrossu, třetí na mistrovství ČR

4. Petr Horvát (1997): třetí na mezinárodním mistrovství ČR v orientačním běhu, překonal dva absolutní zábřežské mužské rekordy v plavání na 800 a 1500 metrů, reprezentant ČR. 5. Hana Wiedermannová (1988): účastnice mistrovství světa žen v kuželkách, stříbro na juniorském mistrovství ČR jednotlivkyň. 6. Kateřina Kyselá (1988): jezdectví, účastnice mistrovství světa, vítězka mezinárodních dostihů v Rakousku a v Pardubicích. 7. Bohumil Molek (1957): mistr ČR v letním plavání masters na 3 km. 8. Kamil Andrle (1994): mistr ČR juniorů jednotlivců ve stolním hokeji. 9. Jan Prosser (1987): stříbrný na mistrovství ČR v thaiboxu do 64 kg. 10. Josef Focher (1985): mistr ČR mužů jednotlivců ve stolním hokeji

 

11. 1. 2009 Dlouho se tady už nic nedělo. Je to proto, že konečně začalo sněžit tak jsme s Pončou začli jezdit na běžkách. Protože jsme měsíc neběhali, začíname na kratší vzdálenosti, kdy nechávám Ponču celou dobu tahat. Chuť mu rozhodně zůstala.

Ve sněhu se kluci skvěle vyblbnou a Dinky s Poníkem se honí po celé zahradě a strašně je to baví Přidávám jednu fotku duchů:-D

29. 12. 2009 Na RAJČE jsem přidal pár fotek z našich vánočních procházek

22. 12. 2009 Tak jsme zdárně přežili mrazy. Vánoce jsou za dveřmi a tak: Přejeme všem návštěvníkům našich stránek pohodové Vánoce, hezký rok 2010 a hodně naběhaných kilometů

14. 12. 2009 Díky Ivče jsme přišli na video z Hustpečské pětky 2009. Takže ho sem přidávám, ať můžete zavzpomínat na jaro

8. 12. 2009 Sezona nám už sice skonšila a tak přišel čas na malé zhodnocení. Byla to první sezona, kterou jsem celou odběhal s Pončou. Zvýšili se nám podstatně rychlosti a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Hned v prvním závodě - Sirius canicross okolo Hradce jsme mohli vystoupat na druhý nejvyšší stupeň.

Následoval jeden z vrcholů sezony - ME v Maďarsku. I tady jsme se umístili na druhém místě v juniorech a vybojovali tak stříbrnou medajli.

Dalším závodem s výborným obsazením bylo MČR, které bylo letos na Horníku. Třetí místo za Dušanem Erbsem a 3 sekundy za Jirkou Suchým považuji assi za největší úspěch.

V Cakově jsme opět obsadili 1. místo a držíme tak už docela dlouho neporazitelnost v tomto závodě.

Jako poslední byl Hradecký mid, který bohužel neměl očekávané obsazení. Obsadili jsme s přehledem první místo a vyzkoušeli trať na ME ESDRA 2010.

Všechny závody se nám povedly a jsem za to moc rád. Na všech jsme doběhli na stupních vítězů. Ponča běhá výborně, a to i přes to, že běháme zatím po celou dobu na sílu a ne na rychlost!! Doufám, že se nám bude sezona dařit i dál a příští bude alespoň ak dobrá, jako ta letošní

 

 

3. 12. 2009 Do sekce canicross jsem dopsal článek z Hradeckého midu.

2. 12. 2009 Tak jsem se dokopal a spočítal celkový počet našich závodů. Zastavil jsem se na čísle 20. To už je docela slušná řádka. Těchto 20 závodů jsme zvládli během 5ti sezon. 15 závodů jsem absolvoval s Bertíkem a 5 s Pončou.

Článek z Hradce bude zítra večer.

30. 11. 2009 O víkendu jsme zdárně s Pončou zakončili naši 1. sezonu. Bylo to závodem Hradecký mid. Letos se jela sprintová trať, která byla velice rychlá a příští rok se na podobné pojede ME ESDRA. V kategorii jsme byli bohužel jen 4. V přihlášených byl i Vláďa Šáfr, ale bohužel se těsně před závodem zranil. Škoda, těšil jsem se, jelikož by nám chtěl Vláďa určitě vrátit porážku z Horníku a úroveň závodu by to bezesporu pozvedlo.

Ale jak jsme nakonec dopadli?? V kategorii CCM jsme obsadili 1. místo s náskokem na 2. Davida Miloše 3 minuty. Naše celková průměrka byla 18, 5 km/h.

Fotky tentokrát nebudou, protože se moc nepovedly, ale pěkné fotky má třeba Mirek Ježek TADY. Článek dodám co nejdříve.

23. 11. 2009 Včera uběhl přesně rok od chvíle, kdy jsme si přivezli od Marešů malého Ponču. Doufám, že se mu u nás líbí:) Na fotce je Ponča když jsme si ho přivezli.

17. 11. 2009 Výsledky z Cakova jsou ZDE. Článek je v sekci canicross.

15. 11. 2009 Před pár hodinami jsme se vrátili z tradičních závodů v Cakově. V Cakově jsme kdysi začínali a tohle byl náš 6tý ročník. Celkem jsme do této doby měli na kontě 4 zlaté a 1 bronzovou medaili.Do naší sbírky jsme mohli po dnešku přidat další zlatou medaili a opět tak v Cakově obhájili vítězství. Ponča tak úspěšně navázal na šňůru úspěchů, kterou započal Bertík.

Taky tady běžela Jitka s Dinkym a taky byli na 1. místě ze 3 účastnic.

Celkem jsme tak byli s Pončou na 1. místě z 10  účastníků ( 8 dokončilo ). Podrobnější info po zveřejnění výsledků.

Fotky jsou TADY

 

6. 11. 2009 Konečně jsem přidal článek z Horníku do sekce canicross.

Naše fotky ze Stezky Vlka se objevily v listopadových číslech časopisů Psí sporty a Pes přítel člověka!!

4. 11. 2009 Výsledky jsou TADY

3. 11. 2009 Fotky z Horníku jsou TADY

Článek sice dneska ještě nepíšu, ale trošku zde rozeberu podrobněji náš výsledek. Celkem nás vystartovalo 1. den v hromadném startu 6 a všichni s ESP. Hned na startu za to vzal Dušan Erbs a stylem start - cíl s přehledem vyhrál 1. kolo. Za ním jsem 3/4 trati běžel já. Asi 800 metrů před cílem nás ale doběhl Jirka Suchý a ještě nám stihl nadělit 12 sekund. Za námi 12 sekund doběhl Vláďa Šáfr. Jeden z účastníků 1. kolo nedoběhl. 

Po 1. kole jsme tak byli na 3. místě s časem 16:24 a průměrkou 19, 5 km/h

2. kolo se startovalo Gundersenovou metodou, tedy v rozestupech ze včerejška. Po menších problémech na startu jsme se tak vydali stíhat Jirku a Píďu. Doběhli jsme je asi v polovině trati a tím tak zvýšili svoje tempo a definitivně jsme se začali Vláďovi vzdalovat. Za Jirkou jsme se drželi až do cíle, ale na předběhnutí jsme už prostě neměli. I tak jsme si vyběhli na MČR bronzovou medaili.

Ve 2. kole jsme měli čas 16:05 a průměrku 19, 8 km/h. Za druhým místem jsme zaostali o 3,5 sekundy a na 4 místo jsme měli náskok 45 sekund.

Celkově jsme tedy byli na 3. místě a máme tak bronzovou medaili na Mistrovství České Republiky

2. 11. 2009 Slíbené fotky dodám zítra kvůli dnešním problémům s připojením k netu

1. 11. 2009 Před chvílí jsme se vrátili z dalších závodů. A sice z Mistrovství České Republiky, které se letos konalo na Horníku na vysočině. Běželi jsme jako vždy canicross a už pohled na předběžné přihlášené na internetu sliboval kvalitní závod. Sice nás nakonec startovalo méně, ale i tak se sešla velice kvalitní konkurence a vše bylo od začátku otevřené.

V celkovém součtu jsme obsadili 3. místo a vybojovali tak bronzovou medaili. Na 2. místo a Jirku Suchého jsme ztráceli pohých 3,5 sekundy. Na prvním místě byl s více než minutovým náskokem Dušan Erbs.

Fotky, článek a podrobnější info dodám zítra

18. 10. 2009 Jelikož všude řádí sněhová kalamita, nemohli sjme u toho chybět ani my. Vyrazili jsme do okolí Bohdíkova směrem na Svatou Trojici. Tam jsme ale nedošli, ale i tak jsme si sněhu docela užili. Na cestě bylo hromada popadaných stromů a taky docela dost sněhu. Postup byl tak velmi pomalý. Klukům se to ale líbilo a nám taky.

13. 10. 2009 Slíbený článek z ME je v sekci canicross

Ještě trošku statistiky: Z České Republiky startovalo celkem 26 závodníků. Získali jsme 10 individuálních medailí ( 5 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové ) a 2 týmové za štafety ( strříbrná a zlatá medaile ).

Více medailí už získali jenom Poláci, kteří měli 37 reprezentantů, kteří získali celkem 11 individuálních medailí ( 5 zlatých, 4 stříbrné a 2 bronzové) a 2 týmové za štafety ( 2 krát bronz ).

Zřejmě nejúspěšnějším závodníkem šampionátu se stala Nicole Marešová s 3 zlatými medailemi ( CCW jun., BKJ jun. a štafeta ). Letošní šampionát tak byl pro česko úspěšný a doufám, že nejinak tomu bude i příští rok v Belgii)

 

12. 10. 2009 Fotky jsou na RAJČETI . Článek přibude v průběhu zítřejšího večera. Oficiální výsledky ve formátu pdf jsou TADY

12. 10. 2009 Z Maďarska jsme se vrátili domů plni nových dojmů asi ve dvě hodiny v noci. Musím říct, že se nám docela dařilo. První den se běžel sprint, který měřil asi 2, 3 kilometru. Zvládli jsme ho s Pončou za 5:20 a zařadili se tak na průběžné 2. místo asi 11 sekund za vedoucím Polákem Nikolasem Imiolczykem. Na 3. francouze jsme měli náskok 25 sekund.

Druhý den se startovalo hramdně a tak Ponča podlehl úplné euforii a šíleně blbnul při startu. A jelikož jsme tak docela zaspali, Nikolas toho využil a vzdálil se nám a už jsme ho nedohnali. Docela s přehledem jsme si podrželi 2. místo a stali se tak

1. vícemistry Evropy v canicrossu juniorů.

Můžeme tak být jenom spokojení a určitě nás to nakopne k dalšímu tréninku

Fotku tu budou večer a článek do zítřka.

6. 10. 2009 Už v pátek vyrážíme na největší závod letošní sezony. Není to nic jiného než Mistrovství Evropy ECF. Tentokrát tzv. eurocanicross pořádá Maďarsko. Camp je na severu Maďarska u města Sopron. S Pončou budu naposledy startovat ještě v kategorii CCM - junioři. Ani tak to ale nebude lehký závod. Startovní listina už je na stránkách ECF.

Z Česka vyráží 28 členná výprava. Mezi nimi i několik kamarádů ( Martin Urbančík a Maggie - BKJ, Jana Tomášková a Snoopy - CCW, Jirka Šmotek s Baxem a mnozí další)

Doufám, že se nám závod vydaří a z Maďarska budeme odjíždět stejně spokojení jako z Hradce. Držte nám palce

22. 9. 2009 Slíbený článek z canicrossu okolo Hradce je v sekci Canicross

21. 9. 2009 Fotky jsou TADY . Článek přibude buď ještě večer, ale spíš až zítra odpoledne Celkové výsledky najdete ke stáhnutí TADY

20. 9. 2009 Tak máme za sebou s Pončou náš první závod. Na premiéru jsme si na doporučení Jany Tomáškové vybrali Sirius canicross okolo Hradce. Trať byla nádherná, poměrně rovinatá s ideálním povrchem. Zkrátka byla radost tam běžet. První den byly starty hromadné. Start Ponča zvládl bez větších problémů a zařadili jsme se hned za úřadujícího mistra evropy Jirku Suchého. Druhé místo jsme si už v první etapě udrželi. Druhý den byly starty Gundersenovou metodou - v intervalech v jakých se doběhlo v sobotu. Tady jsme ztráceli 25 sekund na Jirku a měli náskok 27 sekund na dvojici za námi. Druhé místo jsme si však už pohlídali a úspěšně tak zahájili společné snažení. Naše průměrná rychlost za obě etapy byla 22, 25 km/hV sobotu se ještě táta s Dinkym zůčastnili canicrossu pro příchozí, kde obsadili 5. místo.

Velké poděkování patří Lence Kamenické, která nám poskytla po první etapě sprchu

Fotky budou nejpozději zítra a článek dodám taky co nejdříve.

18. 9. 2009 Už zítra vyrážíme s Pončou na svůj první společný závod. Bude to v Hradci Králové na Biřičce. Je to pro mně velká naznámá, ale snad to s Pončou zvládneme bez problémů a náš první start se povede.

15. 9. 2009 Minulý týden se máma s tátou a borderkama vydali na hory. Opět to byl masiv Králického Sněžníku a tentokrát zavítali i do Polska. Fotky jsou na pefo.rajce.idnes.cz/Masivem_Kralickeho_Snezniku/ . Článek snad přibude později.

Taky jsme si v neděli zkusili s Pončou "hromadný start". Startoval s námi totiž Mlan Gébr a Americký buldok Arnold. Pončovi se sice moc nelíbil, ale okamžitě po navléknutí postroje o něj ztratil zájem a soustředil se jen na práci. SUPER:)

O víkendu nás čeká 1. závod letošní sezony v Hradci Králové na Biřičce. Bude to moje a Pončova premiéra, tak doufám , že neuděláme ostudu

7. 9. 2009 Plán akcí zaktualizován o podzimní závody v canicrossu, které absolvuji už s Pončou. Ještě není úplně definitivní a může se změnit. Už teď se lae těšíme na první závody do Hradce Králové a do Maďarska

3. 9. 2009  Tak kvůli tomu, že je Jitka líná tak článek do sekce dogtrekking napsala máma.

1. 9. 2009 O víkendu jsme se zůčastnili našeho posledního letošního dogtrekkingu. Byla to Stezka vlka, která se letos netradičně konala na Vysočině. Šla ji máma s Jitkou a obě náročné počasí zvládly. První den bylo velké vedro a druhý zase pršelo. Opět se mimořádně povedla organizace, kterou měl pod palcem náš kamarád Vláďa Páral s rodinou. Za to jim patří velký dík. Článek snad dopíše Jitka co nejdříve. Fotky jsou na pefo.rajce.idnes.cz/Stezkou_vlka_2009/ 

Nakonec byla Jitka s Dinkym na 15. místě v kategorii DTW1 a máma 7. v kategorii DTW2. Více v sekci naše úspěchy

21.8.2009 Dnes konečně nastal trénink, na který jsem se už dloiuho těšil. Přijel totiž Martin Urbančík a společně jsme si spolu odběhli zhruba 3 kiláky. Ponča celou cestu pěkně táhnul i přes to, že takovou distanci běžel poprvé. Mě nezbývá, než moc poděkovat Martinovi a Maggie za super zkoušku předbíhání a taky startu. Ponča vše zvládnul bez problémů. Pár fotek je pod článkem.

Taky jsme si stanovili vrchol canicrossové sezony. Ten nastane 10 - 11. října a bude to ME v canicrossu, které tentokrát pořádá Maďarsko. Doufám, že se na tento závod dovedeme kvalitně připravit, a že nám to poběží s Pončou alespoň tak pěkně, jako minulý rok v Děčíně s Berťou.

19.8.2009 Tak už pilně trénujeme na další canicrossovou sezonu. V pátek k nám má přijet Martin Urbančík s Maggie a máme v plánu společný trénink. Jsem zvědavý jak se bude Ponča chovat, když s ním poběží ještě někdo další

Taky se blíží náš poslední dogtrekking sezony - Stezkou vlka, kterou pořádá náš kamarád Vláďa Páral. Pak už nám začne canicrossová sezona závodem v Hradci Králové na Biřičce

S Martinem a Maggie v Cakově.

10.8.2009 Stalo se to přesně před rokem. V Přívěticích se u Marešů narodil vrh štěňátek. V tomto vrhu byl i Ponča. Znamená to tedy, že slaví dnes své 1. narozeniny. Přeju mu všechno nejlepší, hodně zdraví a hlavně aby mu to dlouho a rychle běhalo. Pončovi jsem také udělal narozeninovou slideshow

4.8.2009 V sekci dogtrekking je článek ze strejdy Šeráka

3. 8. 2009 Včera jsme se vrátili z jednoho z nejnáročnějších dogtrekkingů, jaké jsem kdy absolvoval. Trasa byla dlouhá 101 kilometrů a vedla náročným terénem Rychlebských hor. Cesta vedla pořád z kopce a dokopce a tak nebyl žádný čas na odpočinek. To především v první půlce.  Bivakovali jsme tedy už na 56 kilometru na hradě Rychleby.

Náš čas byl 32:50 a 32:51. Trasa byla docela těžká a tak se z ní všichni zotavujeme ještě teď. Úsilí ale stálo za to. Já s Bertíkem jsme skončili celkově na 22. místě a na 9. místě ve své kategorii. Táta s Dinkym byli celkově 23 a na 8. místě ve své kategorii. Celkově odstartovalo 84 závodníků. Výsledky jsou na dog-trekking.lazne.cz/vysledky.php 

To hlavní ale přišlo až na samý závěr vyhlášení výsledků. Za 6 úspěšně absolvovaných dogtrekkingů Stopou strejdy Šeráka resp 600 km byla tátovi udělena Stříbrná plaketa dogtrekkingu Stopou strejdy Šeráka. Stříbrnou plaketu dostal ještě Peťa Dvořák.

Článek dodám nejpozději do zítřka a fotky jsou už teď na pefo.rajce.idnes.cz/Stopou_strejdy_Seraka_2009/ 

30.7.2009 Tak delší dobu jsem neaktualizoval. Mezitím jsme se na den ukázali na srazu Hardy Horde.

 Dnes odjíždíme na další dogtrekking. Tentokrát je to legendární závod Stopu strejdy Šeráka, kde táta absolvoval všechny ročníky ( 3* s Benem a 2* s Bertíkem). Táta půjde s Dinkym a Já tradičně s Bertíkem. Ponča a zbytek smečky na nás bude čekat v basecampu Pokusíme se tedy zdolat i 6. ročník. Snad uděláme hodně fotek a bude o čem psát . Fotka je z posledního ročníku Stopy strejdy Šeráka z roku 2007.

 

 

10.7.2009 V neděli jsme s tátou vyrazili na naši tradiční horu - Králický Sněžník. Vyjeli jsme ve složení Já + Ponča a Táta a borderáci. Máma s Jitkou jsou teď na dovolené v Itálii.

Vyrazili jsme poměrně brzo, abychom byli zpět dřív, než začnou být nahoře lidi. To se nám docela podařilo. Ponča poprvé vystoupal nad 1000 metrů. Počasí bylo nádherné a všude teklo hodně vody. Jediná vada byla, že hned na začátku Ponča narovna očko od obojku, který nosil asi týden. Kluci i my jsme si to moc užili. Byl to takový malý trénink na dogtrekking Stopou strejdy Šeráka, který nás už čeká za méňě než měsíc.

Fotky jsou jen z mobilu a tak nejsou moc kvalitní.

 

 28.6.2009 Dneska jsem se byl v Brně podívat na Propet a Intercanis. Souběžně taky probíhala výstava hospodářských zvířat a techniky. Neděli jsem si tak docela užil a dokoupil nějaké vybavení hlavně pro Ponču. Z Intercanisu mě zaujali především Berňáci, Fundláci a pak jsem taky docela dlouho pobyl u kruhu seveřanů. Mohl jsem tak porovnat výstaváky a jak znám seveřany já. Myslím, že většina by v postroji moc dlouho nevydržela.

Dost času jsem taky byl u agility, které se opět konalo po názvem Intercanis Agility. Mohl jsem tak vidět spoustu povedených běhů, a to i přes deštivé počasí. Zkrátka jsem si Propet užil a utvrdil se v tom, že máme nejkrásnější psy na světě

Taky mi defacto začly prázdniny tak doufám, že se začne něco dít a aktualizace tady budou častější

 

 

18.6.2009 Nic moc nového se u nás neděje. V posledních dnesch proběhlo sušení sena a tak nám kluci pomáhali.  Trošku jsem aktualizoval plán akcí a to o dogtrekking "Zde jsou lvi", který bude na Osoblažsku. Taky jsme tento týden odeslali přihlášku na kultovní dogtrekking Stopou strejdy Šeráka. Už se na obě akce moc těšíme

7. 6. 2009 Tento víkend konečně proběhla oslava mých 18 narozenin. Naše smečka se tak tímto dnem rozšířila o dalšího člena. Stal se tak naším maskotem a bude s námi objíždět všechny závody. Doufám, že nám přinese štěstí.Díky.... 

 

30. 5. 2009 Zima se vrácí?? Asi jo ráno tu bylo 5 stupňů. Po obědě přestalo pršet a tak jsme mohli jít s Pončou ven. Vzal jsem s sebou foťák, ale moc dobrých fotek nemám, tak snad příště.

Do sekce ostatní jsem přidal 10 rozídlů mezi ženou a psem.

19. 5. 2009 O víkendu jsme si vyrazili na krátkou asi 20ti kilometrovou vycházku dookolí Zábřeha. Bylo pěkný počasí a tak cesta rychle uběhla. Fotky jsou na http://pefo.rajce.idnes.cz/Vychazka_v_okoli_Zabreha/ 

12.5.2009 Slibovaný článek z Jednookého je v sekci dogtrekking.

Taky se na netu objevili výsledky. S Bertíkem jsme měli čas 19:46 a 7. místo kategorii DTM1. Jitka měla cílový čas 33:13 na 23. místě v kategorii DTW1. Celé výsledky jsou na http://www.jednookyvlk.estranky.cz/clanky/rocnik-2009/ 

11.5.2009 Fotky už jsou na rajčeti http://pefo.rajce.idnes.cz/Jednooky_vlk_2009/. Článek dodám zítra večer.

10.5.2009 Jednooký vlk je úspěšně za námi. Oba dva týmy ho bez problémů dokončili. Já s Bertíkem jsme byli v kategorii DTM1 7. a došli jsme v 3:54 z čehož vyplývá, že jsme si dělali rekord. Trať dlouhou 93,5 km jsme zvládli pod 20 hodin. Jitka s Dinkym došli zhruba v 17:30. Článek a fotky budou snad co nejdříve.

 

4.5.2009 Dlouho se u nás nic nedělo. Teď o víkendu vyrazila Jitka s tátou , Berťou a Dinkym na trénink, na Jednookého vlka, do Jeseníků. Jejich trasa vedla ze Skřítku přes Jelení studánku, Ovčárnu a dolů Divokým dolem do Kout kde jsme pro ně s mámou a Pončou v neděli jeli. Článek snad dodá co nejdříve Jitka a fotky jsou na http://pefo.rajce.idnes.cz/Jesenicka_prochazka_-_jaro_2009/ 

Taky se nezadržitelně blíží Jednooký vlk. Ve Čtvrtek vyrážíme ve složení Já + Berťa a Jitka ml. + Dinky. Snad bude vše v pohodě a vydrží ne moc teplé počasí posledních dnů

20.4.2009 Dneska jsme se přihlásili na další dogtrek. Tentokrát pojedeme zase na Vysočinu na Jednookého vlka. Minulý ročník se nám hodně líbil, tak doufáme, že ani tento rok nás Vysočina nezklame. Zatím je plán, že půjdu ja s Berťou a máma s Dinkym, tak uvidíme jestli se ještě něco nezmění. Přidávám oficiální lákadlo, které vytvořila Lenka Bahulíková.

 

12.4.2009 Včera jsme byli pořádat 15. ročník Hustopečského pullingu. Závod je zařazen do seriálu MČR. Nejvíce utáhla polská fena Jazda - 3050 kg. Ve vedru, které panovalo to byl úctyhodný výkon a všechny nás mile překvapila. Po závodě jsme se šli projít po rozkvetlých hutsopečských kopečcích. Fotky jsou na http://pefo.rajce.idnes.cz/Hustopecsky_pulling_2009/

Taky dodala Hela Levíčková fotky z Hustopečské pětky, kde je pěkně vidět do jakého jsme běželi kopce. Je to na adrese: http://samota.mushing.cz/2009/10Hustopece/Hustopece.html

 

 

9.4.2009 Do sekce dogtrekking byl konečně přidán článek z Chřibů.

7.4.2009 Jsme zpátky. Jelikož jsem se z auta přímo přesunul do postele, aktualizuju až teď. Jitka i máma bez problémů došli, i když podle reakce všech byla trasa hodně náročná, na to že to byl 1. trek. Ale počasí bylo pěkné, prý ažmoc vedro. Každopádně my jsme si to s Pončou v basecapu užili a Ponča se pořádně proběhal s espéčkama od Jany Tomáškové, která taky čekala v campu. Fotky jsou na http://pefo.rajce.idnes.cz/Chribsky_dogtrekking_2009/ a článek dodá máma snad co nejdříve.

30.3.2009 Pomalu se začínáme připravovat na první dogtrekking sezony 2009. Bude v Chřibech a pořádají ho naši kamarádi Zrnovi. Tento trek půjde Jitka ml. + Dinky a Jitka st. + Bertík. Já s Pončou budeme dělat v base campu zázemí. Fotka je z Oderského puchýře 2008. Už aby to bylo tady Stránky treku (www.chribsky-trek.wz.cz )

 

 

24.3.2009 Tak jsem konečně hodil fotky na rajče. Je to na http://pefo.rajce.idnes.cz/Hustopecska_petka_2009/  a do sekce canicross přibyl článek z HUstopečí. 

Do sekce ostatní přidáno super video...sice se netýká psů, ale je super. Doporučuju se na to opravdu mrknout a i se zvukem!!

22.3.2009 Poslední závod sezony se opravdu vydařil. Před chvílí jsme dorazili 100% spokojení. V HUstopečích byla POHODA jako vždy. Bohužel hodně lidí nepřijelo a tak nás běželo v kategorii jen 8 vč. 2 rakušanů. Trať byla zbrusu nová, vedená mezi vinohrady s nádhernými výhledy na pálavu. Nutno také říci, že to byla nejtěžší trať na které jsme závodili. Skoro polovina vedla do kopce. Měřila tentokrát poctivých 6,6 KM, což na nás po zimě bylo docela hodně. Počasí bylo nádherné.

A teď k výsledkům. V kategorii CCM, kde jsem běžel s Bertíkem jsme si doběhli s velkým náskokem pro 1. místo. Měli jsme čas 27:10 a průměrnou rychlost "jen" 14.6 km/h. Ale průměrky byly obecně nižší, kvůli kopcovité trati. Jitka s Dinkym přiběhli jako 4. Jejich čas byl 37:45 a průměrka 10.5 km/h. Článek a fotky se pokusím dodat co nejdříve. Výsledky jsou už na http://www.hustopecskapetka.estranky.cz/stranka/vysledkova-listina-2009 

 

20.3.2009 Za pár minut odjíždíme na poslední závody sezony 2008/2009 do HUstopečí. Držte nám palce

13.3.2009 Na rajče jsem přidal fotky z Cakova. Je to na http://pefo.rajce.idnes.cz/Cakovsko_-_Novodvorsky_okruh_-_jaro_2009/        

Taky jsem mírně upravil Pončův profil                                  

11.3.2009 Včera naše stránky navštívil rekordní počet 46 unikátních adres

9.3.2009 Do sekce Canocross jsem přidal článek z Cakova. Taky už jsou na netu výsledky a to na http://mushing.cz/index.php?kod=&modul=zavody&m1=vysledky&rok=2008&czavodu1=28
Dneska jsem taky odeslal přihlášku do HUstopečí.

8.3.2009 Po dvou úžasně strávených dnech jsme se vrátili z Cakova. Byla tam jako vždy velice přátelská atmosféra. Ponča jel poprvé ve vleku a podle slov několika lidí se docela pobavili když, jsme se snažili ho do vleku nacpat, ale druhý den jsme to vychytali buřtem. No a konečně výsledky. Dařilo se nám výtečně. S Bertíkem jsme obě kola měli nejlepší čas a tak jsme opět potvrdili nadvládu v Cakově. Běželo nás nakonec 10. Jitka s Dinkym doběhla také na 1. místě a měla 3 soupeřky. Výsledky, fotky a článek dodám později....resp. co nejdříve během příštího týdne

 

2.3.2009 Tak jsme se přihlásili na Cakov. Ten se běží už tento víkend. Jelikož většina sněhu roztála poběží se canicross. Dnes jsme byli trénovat a moc dobře se neběží, buď se člověk boří do sněhu nebo do bahna Tak doufejme, že se podmínky zlepší. Už se zase těšíme. Naposledy jsme závod běželi v Trnávce tak nám držte palce

25.2.2009 Taky jsme před pár dny měřili Ponču a naměřili jsme mu už 65 cm v kohoutku!!

25.2.2009 Včera u nás byla na návštěvě malá borderka Mia, kterou si koupili naši známí. Bude to strašný mazel. Jinak se u nás nic jiného moc neděje....mimo to, že kluci už zase řádí ve sněhu

 

 

17.2.2009 Včera jsme oslavili narozeniny Bertíka. Oslavy byly bouřlivé a proto jsem dodělal slideshow pro Bertíka až dneska. Příjemné pokoukání

 

13.2.2009 Před námi je už jen oslava Bertíkových narozenin. Jelikož jsme tento týden měli jarní prázdniny, měl jsem čas fotit. Proto jsem výběr hodil na net http://pefo.rajce.idnes.cz/Jarni_prazdniny_s_klukama/ 
Pěkné pokoukání

10.2.2009 Udělal jsem slideshow věnovanou Dinkymu.

 

9. 2. 2009 POZOR!!! Začíná nám týden oslav! Dneska slaví Dinky narozeniny. Dnes mu jsou 2 roky. Druhý náš oslavenec je Ponča. Je mu zítra (10.2.2009) půl roku. Třetím oslavencem jsou tyto stránky, které pozítří (11.2.2009) oslaví 1 rok své činnosti. No a zbývá nám poslední oslavenec a to je Bertík, který má za týden (16.2.2009) 5 let! Doufáme, že všichni oslavenci s námi vydrží ještě dlouho a tímto jim přejeme vše všechno nejlepší, hodně zdraví a co nejvíc nejen sportovních úspěchů.
Ještě, že mám tento týden prázdniny, jinak bych ty oslavy ještě se školou asi nerozchodil
< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />

 

3. 2. 2009 Nic moc nového se u nás neděje. Ponča roste, zlobí a Dinky už má velké problémy když mu chce vzít klacek. Taky Ponča začíná aportovat. Bohužel už docela dlouho nebylo pěkné počasí, takže nenám moc nových fotek, které by se sem daly dát.

 

 

 

  

28.1.2009 Taaaaaaaaak dneska počet navštívení našich stránek za téměř rok narostl na 5000. 
Šedivák proběhl tradičně ve skvělé atmosféře a tentokrát i se sněhem. Už teď se těšíme na další ročník.
Taky jsme včera byli s klukama na očkování. Vážili jsme zároveň Ponču a za 2 měsíce přibral o 10 kilo na 26 kilogramů. Už se z něj stává velký kluk.

17.1.2009 Konečně ve škole skončil písemkový blázinec a tak jsem přidal krátké představení Ponči. Taky v úterý odjíždímu už tradičně pomoct s pořádáním Šediváčkova longu (www.czechlongtrail.com) , který spolupořádá náš MK Pohoda, do Deštného v Orlických horách. Odjíždíme v úterý tak doufáme, že tentokrát se nebude muset kvůli sněhu zkracovat. Dávám sem alespoň fotku z minulého roku ( aby bylo vidět jaká byla sněhová krize)

 

10.1.2009 Tak nic moc nového se u nás neděje. Ponča dnes oslavil 5 měsíců a já ve čtvrtek 18 let. Dostal jsem nejlepší dárek za svůj život

 

3. 1. 2009 Do sekce dogtrekking jsem přidal článek z obou zimních výprav do Jeseníků. Příjemné počtení

2. 1. 2009 Tak silvestra jsme jakžtakž přežili, i když Berťa se bál opravdu hodně. Dinky a Ponča byli v pohodě. Abych Bertíkovi spravil náladu, vydali jsme se na Nový rok s Kristýnou a Tjabem do Jeseníků na prochajdu. Byla úžasná inverze a ve sněžnicích se nám šlo parádně. Všem se nám to opravdu líbilo. Článek dodám večer a na fotky se můžete už teď podívat na http://pefo.rajce.idnes.cz/Jeseniky_s_Kristynou_a_zabou/

30.12.2008 Dnes jsme byli na procházce a konečně zamrzl bagr ( takovej větší rybník u Zábřeha). Klukům se tam strašně líbilo. Zítra se tam asi zase zajdeme podívat

  

29.12.2008 Na rajče jsem přidal fotky z víkendu http://pefo.rajce.idnes.cz/Jeseniky/

28.12.2008 Dnes jsme se vrátili z letošní "vánoční" výpravy. I tentokrát jsme vyrazili do Jeseníků. Vyšli jsme včera kolem 12 hodiny z Loučné nad Desnou a nocovali jsme nakonec na Vřesové studánce. Zdárně jsme přežili, i když byla "trošičku" zima (naším odhadem tak -15 + vítr). Máme pár pěkných fotek tak je během zítřka dám na rajče. Taky plánuju napsat jak jsme se na horách měli. Zatím jen ochutnávka fotek

  

24.12.2008 Taaaaak. Dneska ráno jsme šli jako každý rok na nejvyšší kopec v okolí se podívat na východ slunce. Spolu s námi šla i Renata s Britany a Adarem (Pyrenejští mastinové). Ponča zdárně roste a je k neutahání. Pořád se s Dinkym o něco honí,ale kluci před ním mají pořád ještě náskok. Když mu Dinky vezme klacek tak se přikrčí a skoro se plazií a pak z ničeho nic vyrazí.

Taky jsem si všiml, že nějak blbnou odkazy. Některé neodkazují na stránku, ale přejde to na dogtrekking.info takže doporučuji odkaz ručně zkopírovat.

Taky nám dochází mnoho přání do nového roku. Moc za všechny děkujeme.

 

8.12.2008   Byl jsem osloven, jestli bych sem nehodil tenhle inzerát. Takže v nabídce je Německý krátkosrstý ohař. Má zhruba 1,5 roku a je hodně aktivní. Podle informací od současného majitele běhal vedle kola navolno i v zápřahu. Hlavní jeho problém je silný lovecký pud, ale na vodítku údajně bez problémů.
Má PP AKC Clubu ( je dovezený z Ameriky). Z toho vyplývá nížší výška.
Majitel se bohužel musel kvůli práci přestěhovat do Prahy a na psa má dost málo času, tak by pro něj chtěl páníčka, který by se mu věnoval.  V případě zájmu kontaktujte mě 
petrfochler@seznam.cz a já vám dám kontakt na současného majitele

7.12.2008 Tak po dlouhé době zase aktualizace. Máme toho teď nějak hodně. Ponča se úspěšně zabydluje a pořád se s Dinkym o něco tahá a honí se s ním. Berťa je rád, že má aspoň na chvilku pokoj. S Pončou začínáme trénovat základní ovladatelnost. Bohužel Ponča chvilku nepostojí a tak moc fotek nemám, ale aspoň něco mám ze včerejší procházky.

       

23.11.2008 Do Cakova jsme nakonec nejeli. Za to jsme jeli někam jinam. Naši smečku totiž rozšířil Evropský Saňový Pes - Ponny. Doufáme, že mi pomůže v canicrossu. Zatím to je pouze malý Ponča, ale podle těch tlap to vypadá, že bude hodně velkej. Bertík z něj moc nadšenej není, ale Dinky má docela radost . Pro začátek přidávám pár fotek, abyste viděli jak náš Poník vlastně vypadá. Ještě dodám, že jsme si ho včera přivezli od Nicole Marešové. Více až budu mít trochu času
  

21.11.2008 Tak zítra nás čeká tradiční závod v Cakově. Asi budete v trochu překvapení, protože všechno bude probíhat trochu jinak než jsme byli až dosud zvyklí. Taky v neděli odhalím velké překvapení

14.11.2008 Velice se stydím, ale článek z Trnávky jsem přidal až teď. Je již tradičně v sekci canicross. Taky jsem přidal zákony psího vlastnictví do ostatní.

4.11.2008 Tak jak jsem slíbil dodávám odkaz na fotky z Trnávky. Najdete je na http://pefo.rajce.idnes.cz/Trnavsky_sprint_2008/

3. 11. 2008 Tak jsme se vrátili z Trnávky, která byla letos vyhlášena jako Mistrovství republiky off snow.
      Já a Bertík: Doběhli jsme na 6. místě s průměrnou rychlostí 17,83 km/h. Trať měřila celkem 10 200 metrů a náš celkový čas byl 34:19. V rámci MR jsme byli na 5.místě. 
      Jitka a Dinky: Byli celkově na 5. místě s průměrnou rychlostí 12,59 km/h a celkový čas měli 48:37.
          Fotky dodám dnes večer nebo zítra odpoledne a článek snad do pátku  a kompletní výsledky jsou na
http://mushing.cz/index.php?kod=&modul=zavody&m1=vysledky&rok=2008&czavodu1=1 

29. 10. 2008 Bohužel se mi vůbec nechce do psaní reportáže z Kostelce takže na ni asi tentokrát kašlu. Ale doufám, že příští týden zde už přibyde reportáž z Trnávky kam razíme o víkendu. V Trnávce letos bude MČR off snow. Držte mě a Bertíkovi a Jitce s Dinkym palce

23. 10. 2008 Tak jsem se konečně dokopal a udělal fotky z Kostelce. Najdete je na http://pefo.rajce.idnes.cz/Bono_08/ . Článek bude SNAD do konce týdne. Na netu jsou taky výsledky  tak kdo by měl zájem http://mushing.cz/index.php?kod=&modul=zavody&m1=vysledky&rok=2008&czavodu1=33

20. 10. 2008 Na BONU 08 jsme obhájili úspěch z minulého roku. TZN. byli jsme opět na 3. místě!! Po prvním kole jsme vedli o 9 sekund na 4.místo. Druhý den se opakovala situace z Děčína a my si opět mohli vyzkoušet hromadný start. Stejně jako minuý týden belgičan i my jsme 3. místo udrželi!!

17. 10. 2008 Tak dnes odjíždíme do Červeného Kostelce na tradiční závod BONO 08. Poběžím s Bertíkem tak snad se nám bude dařit

14. 10. 2008 Fotky jsou na http://pefo.rajce.idnes.cz/ME_v_canicrossu_a_bikejoringu_Decin/ 
                   
Do sekce canicross přibyl článek z Děčína

13. 10. 2008 Včera kolem půlnoci jsme dorazili z Děčína. Byli jsme docela spokojení i když to mohlo být lepší.
Jsme čtvrtí nejlepší junioři v Evropě!!!! Fotky a dojmy dodám vzápětí.

Takže nejdřív trochu čísel. V 1. kole, které měřilo 2,7 KM jsme měli čas 7:48 a průměrnou rychlost 20,76 km/h!!!
Druhý den naše trať měřila něco kolem 5 km a náš čas byl 16:07. Průměrka to byla 18,98 km/h.
Po prvním dni jsme ztráceli na 3. místo pouhých 8,5 sekundy. Bohužel jsme měli trochu smůlu, ale o tom až ve článku. Náš celkoý čas byl 23:55. Čas vítěze naší kategorie (David Jakubašek) byl 21:18. Na třetího belgičana jsme ztratili asi 22 sekund s tím, že jsme vypustili doběh.

Časy v ostatních kategoriích: CCW jun: Nicole Marešová: 25:35
                                                 CCW :     Jarmila Halířová 23:06
Na legendu českého canicrossu Soňu Klikarovou (2.místo) jsme ztráceli pouhých 18 sekund.
                                                 CCM: Jirka Suchý 20:46
Mezi muži bychom se umístili nejhůře na 17 místě z 39 startujících. V kategorii CCM  ČR obsadila první 4 místa!!!! (Jirka Suchý, Dušan Erbs, Dušan Straňák a Martin Nehyba - viz fotka-není to hezký pohled)

Bylo k vidění hodně plemen. Nejvíce ESP a taky bylo docela dost borderek. Hardy Horde reprezentovaly hned 2 týmy. prvním jsme byli my a druhým Dominik a Candy (http://2pa.wbs.cz/). Ti obsadili druhé místo.

Článek přidám snad zítra a fotky také.
 

 

9.10. 2008 Tak přípravy vrcholí a zítra vyrážíme na ME ECF do Děčína. V sobotu startujeme sprint 12:10:30 a v neděli startujeme hromadně. Držte palce ať se nám daří a ať nám to běží

26.9.2008 Nějak se u nás nic nového neděje. Uskutečnili jsme několik tréninků  agility na cvičáku. Bertíkovi to už docela jde a Dinky se taky snaží:D. Jinak se pilně připravujeme na 2 nejbližší akce co nás čekají a sice ME v canicrossu a BONO Červený Kostelec

16.9.2008 Do sekce dogtrekking přidán článek z Oderáčku. Taky jsem ještě nenapsal, že se máma stala vítězkou soutěže o nejhorší puchýř a já fotografem puchýře. Exemplář můžete vidět níže.
 

15.9.2008 Tak jsem se dostal k fotkám. Najdete je na adrese http://pefo.rajce.idnes.cz/Odersky_puchyr_2008/  . Můj a Bertíkův čas byl 25:06 a 9.  místo v kategorii DTM1 a Jitka s Dinkym byli na 5  místě v kategorii DTW1 s časem 32:47. Článek sesmolím snad zítra. 

 

14.9.2008 Jsme zpět z Oderského puchýře. Dnes už napíšu jen, že jsme úspěšně došli. Já jsem šel s Berťou a JITKA ML. s Dinkym. Článek a fotky snad zítra....dobrou noc

11.9.2008 Dnes odjíždíme na náš poslední dogtrekking sezony Oderský puchýř. Držte nám palce, ať to i pro tentokrá vzvládnem. Trasa by měla měřit 101,6 km.

7.9.2008 Taaaaaakže. Zítrá odjíždím na sportovní kurz. Ten mi plynule přejde v Oderský puchžř. Trasa bude mít  kolem 100 km. Držte nám palce. Taky jsem zaktualizoval plán akcí o podzimní canicrossy

1. 9. 2008 Přidán článek ze Stezky Vlka do sekce dogtrekking 

1. 9. 2008 Spokojeně jsem se včera vrátili ze Stezky. Dogtrek měl Vláďa skvěle zajištěný a všechno dobře klapalo. Za to mu patří veliký dík. Zajistil super trasu a počasí taky nebylo nejhorší. Takže díky.
Trasu jsem zvládli bez větších problémů. V celkovém hodnocení jsme byli s Bertíkem 7. a 4, v kategorii DTM1 a táta s Dinkym celkově 12. a 3 v kategorii DTM2. Takže úspěch. Článek snad přibyde během dneša a fotky už jsou na
http://pefo.rajce.idnes.cz/Stezkou_vlka_2008/  a kompletní výseldky zase můžete najít na http://www.stezkou-vlka.dogtrekking.info/vysledky.htm

 

28.8.2008 Tak za chvíli odjíždíme na letošní Stezku Vlka do Loučné. Držte nám palce ať vše v pořádku zvládneme

 24.8.2008 Tak jsem tento víkend provedli s tátou a klukama poslední ostrý test před Stezkou vlka 2008. Zavítali jsme opět na tradiční místo na Králický Sněžník. Šli (běželi) jsme z chalupy tety v Heřmanicích. Trasa tam i zpět byla dlouhá asi 30 kilometrů a zvládli jsme ji zhruba za 3:15 což není vůbec špatné. Snad to tak dobře půjde i za týden na Stezce. Počasí na Králičáku bylo opět tradiční. Teplotai s větrem kolem 5 stupňů a viditelnost tak 50 metrů, ale místy i 100. Takže počasí takřka ideální.

 
 

16.8.2008 Tak jsme si do našeho zvěřince pořídili další 2 kusy. Jsou to Kamerunské ovce. Pochází z Roštína u Kroměříže. Hnědá je stará 4 měsíce a černá 5 měsíců. S klukama si rozumí skvěle. Docela se za ten den otrkaly a už se nechají pohladit a vezmou si z ruky pamlsek. Celý den jsme stavěli  plot a zítra je vypustíme do ohrady.

        .
 

12.8.2008 Po delší době zase aktualizace. V neděli jsme vyrazili na tradiční místo - na Králičák. Byla to příjemná procházka s hezkýmy výhledy 

   

6.8.2008 Otřesný případ veřejného týrání psa.....Více se dozvíte na http://azpravy.atlas.cz/svet/164823-je-to-opravdu-umeni-pes-umirajici-pred-ocima-navstevniku-vystavy.aspx
Je tam i odkaz na petici

.

5.8 2008 Dnes bylo po dlouhé době zase agility.....Berťa mě velice mile překvapil a potěšil:)

2.8.2008 Konečně začalo pršet. Kéž by se déšť změnil ve sníh!

27.7.2008 Dnes nás navštívil pořadatel Stezky vlka a kamarád Láďa Páral a Věrka. Láďa se právě vracel z Jeseníků kde  dolaďovalposlední detaily závodu. Pěkně nás na něj navnadil i když to tentokrát bude tvrdé. Ale nejsme žádní měkáči a tak to snad dáme:)

22.7.2008 Pořád se nějak nic neděje. Jen jsme začali trénovat na další sezonu na suchu. Tentokrát to pro nás bude už 4 sezona.
 
Už aby to bylo tady. Foto z BONA 07 z Červeného Kostelce, start 2 kola

 

 

14.7.2008 Tak jsem zpátky z tábora. Fotky jsou na www.skauting.cz/shawnee . Nic nového se u nás neděje když nepočítám, že kluci musí každý víkend spát u babičky protože na bazéňě nám pod okny do 3 hodin duní hudba a Bertík se šíleně bojí. Kluci byli rádi, že mě mají doma tak snad už se zase začne něco dík

26.6.2008 Zřejmě poslední aktualizace před táborem. Bouřku jsme přežili jakž takž v pořádku.
Přidal jsem sekci Minulý psi a doufám, že dnešní vznik a aktualizace bude v této sekci zase nadlouho poslední

22.6.2008 Nic nového se u nás neděje. Je strašný vedro a tak jsme byli jen koupat. Za týden jedu na tábor tak tu bude nějaký čas pusto. Ale do té doby snad ještě nějakou aktualizaci zvádnu

17.6.2008 Do sekce dogtrekking vložen článek z Dachsteinu a do sekce ostatní rady pro výchovu psa:)

16.6.2008 Tak jsme zpátky z Dachstein dogtrekkingu. Bylo to těžké ale krásné. Zažili jsme snad všechno počasí co lze v alpách zažít. Vytrvalý děšť, sníh, sněhová vánice, svítilo slunko i bylo prostě jen pod mrakem. Celému rakouskému týmu pořadatelů patří pochvala za super zorganizovanou akci, a účastníkům zase za super atmosféru. Fotky dodám během dneška a článek do pátku.
Fotky jsou na
http://pefo.rajce.idnes.cz/Dachstein_dogtrekking_2008/ 

 

11.6.2008 Dnes nám přišel posudek z RTG. DINKY MÁ DKK 0/0!!!!!!!!!

 

10.6.2008 Za 4 měsice vidělo naše stránky už 2000 návštěvníků

9.6.2008. V pátek jsme byli na RTG. Podle slov pana doktora to vypadá dobře. Tak uvidíme až přijdou výsledky.

Ve čtvrtek vyrážíme na Dachstein Dogtrekking, který pořádá náš kamarád z Rakouska Mário Formanek( www.dogtrekking.at ). Vzhledem ke sněhovým podmínkám to určitě nebude lehké, ale snad se s tím nějak poperem a neumrznem tam
Přidávám foto z minulého roku. Zbytek fotek je na
http://pefo.rajce.idnes.cz/SPD_Rakousko/

 

 

4.6.2008 Kolem této chaty za týden půjdeme. Tady je webkamera. Zatím panuje nádherné počasí

http://www.alpy.net/pocasi/web-kamera-simonyhutte-2.php

2. 6. 2008 Dnes jsem se vrátil z Francie. Nic nového se u nás nestalo. V pátek vyrazíme s Dinkym na rentgen kyčlí k p. Ekrovi do Hradce Králové, tak snad to dobře dopadne

26.5.2008 Tak nějak se u nás nic nového neděje. V pátek jsme byli opět na agility a zkoušeli jsme vysílačky a klukům to docela šlo. Navíc Dinky konečně začal pořádně skákat a nezhazovat. Bohužel ve středu jedu do FR a na tréninku nebudem což mě docela štvě.

18.5.2008 Přidán rodokmen obou kluků do jejich sekcí

16.5.2008 Přidán článek z Jednookého vlka do sekce dogtrekking

11.5.2008 Tak jsme zpátky z Jednookého vlka 2008. Tento dogtrekking byl jedním z nejlepších co jsem šel. Trasa byla dlouhá 91,5 KM s minimem asfaltu. Prostě skvělá trasa, počasí a v neposlední řadě i atmosféra. To vše pomohlo k tomu, že jsme si s Bertíkem udělali osobák - 23 hodin 41 minut - 4. místo v kat. DTM1(cca 23 závodníků). Máma s Dinkym taky neudělala ostudu. Čas 27:15 stačil v nabité kategorii DTW2 taky na 4. místo.
Fotky jsou na
http://pefo.rajce.idnes.cz/Jednooky_vlk_2008/ a článek přibyde časem.

 

7.5.2008 Zítra vyrážíme na náš druhý letošní dogtrekking - na Jednookého vlka, který se letos koná ve Žďárských vrších. S Bertíkem jdu já a s Dinkym máma. Držte nám palce

4.5.2008 V sobotu jsem byl s Bertíkem, Kristýnou a Žábou na procházce. Díky bloudění v Hořicích jsme překonali 50 KM.
Po návratu vyrazil zbytek rodiny do jeseníků, kde ušli asi 26 KM.  Takže Bertík měl docela záběr, ale samozřejmě všechno bez problémů zvládnul.
Později dodám fotky

28.4.2008 O víkendu jsem se zůčastnil ukázky tréninku s Lukášem Bauerem, Martinem Jakšem a Lídou  Formanovou v Praze. Lída mi dokonce poradila jak trénovat tak uvidíme.
V neděli jsme byi v Rovensku na zahradě. Fotky s obou dnů jsou na

http://pefo.rajce.idnes.cz/Vikend_26-27.4.2008/
 

21.4.2008 Přidal jsem fotky z Krušnohoráku na Fotky už jsem dal na http://pefo.rajce.idnes.cz/Krusnohorsky_dogtrekking_2008/ 
A v sekci dogtrekking přibyl článek

20.4.208 Dinkyho premiéra vyšla na 1. Dinyk celou dobušlapal jak hodinky a i druhý den celý táhl ( ten dokonce více než den 1.) Došli jsme v čase 27:04 a 27:05 a táta s Dinkym z toho měli 8 místo v kategorii DTM2 a já s Bertíkem místo 5. v DTM1. Na 4 místo jsme ztráceli pouhých 13 hodin

 

16.4.2008 Zítra razíme na 1. letošní dogtrekking!!! do Krušných hor

7.4.2008 Včera jsme se vrátili z víkendového černobílého tréninku agility u Martiny Kučerové (http://blackie-foxy-fox.wz.cz/ ) Účastnili se ho většinou odchovanci Hardy Horde a myslím, že se tam všem líbilo. Nám to dalo opravdu hodně.......teda hlavně mě, jelikož jsem to byl z 95% já kdo to kazil
Taky jsem byli  na další miniprocházce. Jen asi 18 KM abysme se nepřetrénovali na Krušky
Fotky a popis je v nové sekci Agility

30.3.2008 Tak nějak se u nás nic zvláštního neděje. Zítra jdeme na cvičák a o víkendu možná.....no nechte se překvapit

24.3.2008 V sobotu a v neděli jsme se zůčastnili procházky v Železných horách, ketrou pořádal náš kamarád z dogtreku Peťa Dvořák. Více se dozvíte v sekci dogtrekking. Řeknu jen, že trasa měřila 92 KM

18.3.2008 Do sekce canicross jsem přidal článek z HUstopečí.
Včera jsme byli na agility. Dinkymu to opravdu jde.....už jen se naučit správně ukazovat. Bertík se tam porval

16.3.2008 Tak jsme se vrátili z Hustopečí, posledních závodů sezony. S Bertíkem jsme běželi jako vždy canicross. Tentokrát jsme v silné konkurenci 13 lidí vybojovali nádherné 3. místo a uzavřeli tak úspěšnou sezony 2007/2008.
Jitka běžela s Dinkym a byli 6.
Trať byla dlouhá 4.3 km a zvládli jsme ji za 15:45 a Jitka za 21:47
Více fotek na
http://pefo.rajce.idnes.cz/HUstopecska_petka_2008/
   

13.3.2008 Zítra razíme do HUstopečí na poslední závody sezony 2007/2008. Držte nám palce

11.3.2008 Do sekce canicross přidán článek z Cakova

10.3.2008 Tak jsem dal fotky z Cakova na rajče. Najdete je na http://pefo.rajce.idnes.cz/Cakovsko-Novodvorsky_okruh_2008_-_jaro/
Taky jsem dnes byl na agility. Vzal jsem s sebou i Bertíka a tak budeme chodit ve třech, protože mě Berťa příjemě překvapil jak mu to šlo. Ale Dinky dnes taky nezůstal pozadu. Už se dostáváme do fáze kdy budu muset začít trénovat já
Výsledky z Cakova jsou na
http://mushing.cz/index.php?kod=&modul=zavody&m1=vysledky&rok=2007&czavodu1=33 
 

9.3.2008 Tento víkend jsme byli na závodech v canicrossu. Byl to závod kde začínal Dinky. Běžel s Jitkou a měli průměrnou rychlost 12,31 KM/H a protože běželi v kategorii CCW jako jediní tak z toho bylo 1. místo.
Já jsem běžel s Bertíkem a běželo se docela dobře. Měli jsme průměrnou rychlost 17,48 KM/h a celkově z toho bylo taky 1. místo. V kategorii CCM nás  bylo 8. Náskok na 2 místo byl 2,5 minuty.
Časem dodám článek a fotky......trpělivost

6.3.2008 Pomalu se připravujeme na jedny z posledních závodů sezony 2007/2008 na Cakov. Seznam přihlášených najdete na http://www.ledovastopa.estranky.cz/

2.3.2008 Vichřice se přes nás přehnala bez problémů. Všichni ve zdraví přežili. Většinu víkendu strávili kluci s náma doma protože venku bylo počasí, že by ani kočku nevyhnal...

28.2.2008 Změněno úvodní foto. Odkazy doplněny o všechny Hardíky...

24.2.2008 Dnes jsme se s Bertíkem zůčastnili Mistrovství sluneční soustavy v Dog - Frog jarním polohorském Maraton-Midu na 25 km. Závod dokončili 2 účastníci. Jeden se psem a jeden se žábou v celkovém čase 7 hodin.. Více v sekci Dogtrekking.

23.2.2008 Právě jsem se vrátil z hr....z agility. S Dinkym jsme byli poprvé na agility těsně před Vánoci a od té doby už jsme na pár trénincích byli a začíná to být poznat. Dokonce začíná už i reagovat na hračku, přivolání pamlsky a hlavně začíná vnímat mě. Už to začíná být zajímavý a hlavně nás to oba baví

19.2.2008 Změněno úvodní foto

16.2.2008 Bertík dnes má 4 roky

16.2.2008 Dnes jsme byli s klukama na výpravě se svým sk. oddílem  - Trojka Shawnee. Byla to příjemná zimní procházka, která se klukům moc líbila, protože byli středem pozornosti.....sem tam nějakej perník apod.
Ale počasí se opravdu vydařilo až na velkou zimu, která nám ostříleným traperům nevadila
        

               

13.2.2008 Přibyl článek o Dinkym, kalendář akcí, naše (ne)úspěchy...

12.2.2008 Postupně se snažím doplňovat všechny sekce....

11.2.2008 Spuštění tohoto webu

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist